ensl

SloEnduro 2017 ranking – overall


 Overall SloEnduro Ranking | Men Ranking | Women Ranking | Junior Ranking | Master 1 Ranking | Master 2 Ranking | Hobi Ranking | 4Fun Men Ranking | 4Fun Women Ranking | Team 2017 Ranking

kendasuperstage


 Overall category

 

Rnk. Name Team Cat. Enduro Grozni Enduro 3 Camini Enduro Cerkno SloEnduro
1 PERŠAK Vid (SLO) TEAM DORRONG Men 400 400 400 1200
2 SKANT Gerd (AUT) TEAM DORRONG Men 300 250 200 750
3 GRUBER Manuel (AUT) URC BIKESTORE.CC Men 250 300 550
4 HUTH Nejc (SLO) ENERGIJATEAM.COM Men 200 130 190 520
5 DRABIK Peter (SVK) KHC KAKTUS BIKE MASTER2 130 150 180 460
6 STRES Sebastjan (SLO) KAMPLC RACING TEAM Master 1 140 190 130 460
7 MADEREGGER Kevlator (AUT) GHOST FACTORY RACING RIOT Men 160 300 460
8 TEJCHMAN Premek (CZE) HAVEN, KELLYS FACTORY TEAM Men 190 220 410
9 BRATINA Andrej (SLO) KAMPLC RACING TEAM Men 170 200 370
10 KORDEŽ Robert (SLO) BLACK HOLE ENDURO TEAM Master 2 100 140 125 365
11 KACIN Davor (SLO) KAMPLC RACING TEAM Men 135 86 140 361
12 MAIERHOFER Cri (AUT) TEAM DORRONG Master 2 90 88 135 313
13 ČERNIGOJ Blaž (SLO) KAMPLC RACING TEAM Master 1 115 95 95 305
14 DORRONG Bernd (AUT) TEAM DORRONG Master 1 88 80 120 288
15 HAUER Julian (AUT) RLM MONDRAKER RACING TEAM Men 105 150 255
16 MALÝ Petr (CZE) MALOCH RACING TEAM Men 250 250
17 NEMES Dániel (HUN) FRO RACING Master 1 120 115 235
18 ŠTUCIN Jan (SLO) PEDAL RACING TEAM Men 1 52 170 223
19 ČERNILOGAR Nejc (SLO) ENERGIJATEAM.COM Men 72 76 74 222
20 ISTENIČ Matjaž (SLO) ENERGIJATEAM.COM Men 220 220
21 STONIG Matthias (AUT) Men 220 220
22 KRIVONOG Nace (SLO) BLACK HOLE ENDURO TEAM Men 95 105 200
23 HUBER Tino (AUT) Hobi 46 72 78 196
24 MIHALKOVITS Peter (AUT) URC RADWELT MK ROSALIA Men 82 110 192
25 FURLAN Jona (SLO) KAMPLC RACING TEAM Men 70 115 185
26 VITKO Matej (SVK) SPECIALIZED Men 180 180
27 PROKOP Michal (CZE) GHOST FACTORY RACING Master 1 180 180
28 BRAIDOT Stefano (ITA) U.C. CAPRIVESI Men 84 90 174
29 GAMS Primož (SLO) BLACK HOLE ENDURO TEAM Men 56 68 48 172
30 MYSIK MILAN GT KUR SPORT TEAM Men 170 170
31 FERK Gregor (SLO) EPIC OUTDOOR CREW Men 160 160
32 POLONI Tobia (ITA) CMC CYCLING EXPERIENCE Men 160 160
33 TRAFELLA Max (AUT) DO-BIKER BRUCK/MUR Men 68 84 152
34 MOTYKA Marcin (POL) ENDURO 24 Master 1 150 150
35 NAGODE Grega (SLO) ENERGIJATEAM.COM Master 2 52 56 27 135
36 REMOTO Francesco (ITA) FUN BIKE-CUSSIGH BIKE Men 135 135
37 KRAJNIK Valter (SLO) BLACK HOLE ENDURO TEAM Master 1 50 44 36 130
38 SCHEMMEL Daniel (AUT) CUBE ACTION TEAM Men 125 125
39 FINK Marko (SLO) ŠKD PANK KURA Master 1 66 58 1 125
40 ZELENÝ ONDREJ ELEVEN MERCEDES MITAS MASTER1 125 125
41 ŽILÁK FRANTIŠEK ROCK MACHINE CYKLOMAX ENDURO TEAM MASTER1 120 120
42 HEIMEL Paul (AUT) URC RADWELT MK ROSALIA Master 1 54 62 116
43 MEIER Benjamin (AUT) BIKECLUB GIANT STATTEGG MASTER1 50 64 114
44 BAČNAR Janko (SLO) PEDAL RACING TEAM Master 1 110 110
45 GAST Maximilian  (GER) TEAM HEROBIKES Men 110 110
46 OBLAK Jernej (SLO) Hobi 36 72 108
47 SEBESTYÉN Krisztián (HUN) FRO RACING Master 1 64 44 108
48 MÜLLER STEFAN UNION VERTICALRACING MASTER1 48 60 108
49 ZORTEA Nicola (ITA) CMC CYCLING EXPERIENCE Men 105 105
50 VARNERIN Stefano (ITA) SURF TRIESTE Hobi 40 64 104
51 RAZPET Tadej (SLO) PEDAL RACING TEAM Men 100 100
52 EDER Christoph (AUT) URC SCHEICHER Master 1 100 100
53 FREUDENBERG Philipp (AUT) RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN Juniors 30 62 92
54 WINKLER Gabor (HUN) FRO RACING Master 2 24 68 92
55 VIŠNOVSKÝ MATEJ GT KUR SPORT TEAM Men 90 90
56 TRATNIK BAJC Miha (SLO) MBK SPORTR.SI Men 88 88
57 LIENDL Michael (AUT) RADLAGER RACING DIVISION Men 86 86
58 BERGAMASCO Luca (ITA) A.S.D. 360 MTB Men 86 86
59 MARKIČ Jan (SLO) ŠKTD AVčE Men 84 84
60 DREOSSI Michele (ITA) TEAM GRANZON Juniors 82 82
61 OBLAK Dušan (SLO) SREVIS OBLAK RACING Hobi 82 82
62 BOGATAJ Aljaž (SLO) PEDAL RACING TEAM Juniors 1 80 81
63 FILIPOVIĆ David  (SLO) KAMPLC RACING TEAM Master 1 22 36 23 81
64 STROHMAYER Michael (AUT) REDNECK RIDERS Master 2 29 24 28 81
65 EIBEGGER Michael (AUT) Men 80 80
66 PROSEN Marko (SLO) KAMPLC RACING TEAM Master 2 62 18 80
67 FERESIN Kristian (ITA) U.C. CAPRIVESI Men 13 26 40 79
68 LIOVIĆ Frano (CRO) BK  STINA Master 1 78 78
69 ALBANESE MANUEL CAPRIVESI MASTER1 78 78
70 PARTH Paolo (AUT) RLM MONDRAKER RACING TEAM Hobi 76 76
71 VRBANOVIĆ Veno (CRO) BK OPUšTENO Master 1 76 76
72 CSER Mate (HUN) FRO RACING Master 1 74 74
73 CERATO RICCARDO TEAM DAMIL – GT TREVISAN Men 74 74
74 STROHMAYER Stefan (AUT) REDNECK RIDERS MTB-VEREIN Hobi 20 54 74
75 BREGAR Rok (SLO) MTB TRBOVLJE Men 34 38 72
76 LODOLO Giacomo (ITA) CMC CYCLING EXPERIENCE Men 25 46 71
77 KRIVONOG Luka (SLO) BLACK HOLE ENDURO TEAM Men 70 70
78 FELICE Manuel (ITA) ASD JAM’S BIKE TEAM BUJA Juniors 70 70
79 IOB Ruggero (ITA) ASD PEDALE GEMONESE MASTER2 66 66
80 PELCAR Aleš (SLO) ENERGIJATEAM.COM Hobi 66 66
81 DE SABBATA Davide (ITA) ASD TEAM GRANZON Juniors 11 1 50 62
82 ROZSAVOLGYI Peter (HUN) FRO RACING Master 1 60 60
83 PALUDETTO ROBERTO AR6 -NICOLAI DH TEAM Juniors 60 60
84 TANCIK Jaka (SLO) ENERGIJATEAM.COM Master 1 58 58
85 GAJDŮŠEK Ondřej (CZE) MALOCH RACING TEAM Men 58 58
86 DOPPELHOFER Jochen (AUT) RADLAGER RACING DIVISION Men 56 56
87 DECET Marco (ITA) AR6 -NICOLAI DH TEAM Men 54 54
88 ROT Patrik (SLO) PEDAL RACING TEAM MASTER1 1 52 53
89 SEVER Igor (SLO) KAMPLC RACING TEAM MASTER1 34 17 51
90 CARLET Lorenzo (ITA) U.C. CAPRIVESI Men 32 18 50
91 GAL Lukacs (HUN) FRO RACING Master 1 18 32 50
92 SPRUK Miha (SLO) CALCIT BIKE TEAM Master 1 20 14 14 48
93 PINGTZER Peter (AUT) REDNECK RIDERS MTB-VEREUN Men 48 48
94 FABČIČ Urban (SLO) KAMPLC RACING TEAM Master 1 26 20 46
95 WOLBANK Leon (AUT) ALTIS THE BIKE TEAM Hobi 46 46
96 JARIĆ Ivo (CRO) Men 44 44
97 GLANZ REINER BIKECLUB GIANT STATTEGG MASTER1 1 42 43
98 ŠMON Valentin (SLO) RAJD FUNSPORTS Juniors 3 23 16 42
99 TAUCER David (ITA) A.S.D. FEDERCLUB TRST Master 2 42 42
100 DOPPELHOFER JOCHEN RADLAGER RACING DIVISION Men 42 42
101 PRAČEK Janez (SLO) KAMPLC RACING TEAM Master 1 23 19 42
102 REMOTO Claudio (ITA) FUN BIKE-CUSSIGH BIKE MASTER2 40 40
103 APREUTESEI Daniel (AUT) Hobi 15 25 40
104 BOŽIČ Jure (SLO) RAJD FUNSPORTS Master 1 10 29 39
105 DORIGATTI Marco (ITA) DANGER ZONE ASD MASTER2 38 38
106 POSA Peter (HUN) FRO RACING Master 1 38 38
107 BELINGAR Branko (SLO) TCS SPECIALIZED Hobi 2 34 36
108 TARABINI EMANUELE BIKE&CO ASD MASTER2 32 32
109 GRNJAK Matej (SLO) BLACK HOLE ENDURO TEAM Men 4 26 30
110 MOČILNIK Jaka (SLO) ENERGIJATEAM.COM Men 1 29 30
111 BORTOLIN Andrea (ITA) CMC CYCLING EXPERIENCE MASTER1 30 30
112 ROSENKRANZ Gerald (AUT) ROFA SPORT/KRIS HOLM Hobi 30 30
113 PERC Domen (SLO) ENERGIJATEAM.COM Master 1 17 12 29
114 CALLEGARO Lorenzo (ITA) 5.1 BIKE TEAM Men 28 28
115 JURJEVIĆ Alen (CRO) BBK GROZNJAN Master 2 28 28
116 BAŠIĆ Ivan (CRO) BK TNT PAZIN Juniors 27 27
117 DE MARCO ZOMPIT CHRISTIAN ORNEDOSPORT MASTER1 27 27
118 TARTAGLIA LEONARDO CMC CYCLING EXPERIENCE Men 25 25
119 MANDL Christian (AUT) Hobi 24 24
120 BERNHARD Petra (AUT) TEAM DORRONG Women 14 9 23
121 WALDER MARTIN UNION VERTICALRACING VILLACH MASTER1 1 22 23
122 ZORTEA Carlo (ITA) CMC CYCLING EXPERIENCE MASTER2 22 22
123 MONTAGNER Alberto (ITA) CMC CYCLING EXPERIENCE Men 21 21
124 PAGON Jure (SLO) PEDAL RACING TEAM Hobi 21 21
125 LJUBIČIĆ Nenad (CRO) BK-BUZET / OUTDOORMANIA Master 1 21 21
126 BATISTA Dean (SLO) KAMPLC RACING TEAM Men 16 4 20
127 CASTELLANI David (ITA) ASD MAGLIA NERA Men 19 19
128 GRUBER David (AUT) REDNECK RIDERS MTB-VEREUN Hobi 19 19
129 PINTUS William (ITA) AR6 -NICOLAI DH TEAM Men 17 17
130 TORTORA Martino (ITA) A.S.D REUNION DH TEAM MASTER2 16 16
131 GRIZON Daniele (ITA) MBC TRIESTE MASTER1 15 15
132 ÖRDÖG Dániel (HUN) ALPINBIKE TEAM ENDURA Master 1 15 15
133 DURANTE LUCA CMC CYCLING EXPERIENCE MASTER1 13 13
134 RAZPET Mitja (SLO) PEDAL RACING TEAM Hobi 13 13
135 AVE Marco (ITA) MONTANAIA RACING MASTER2 12 12
136 PROSEN Matej (SLO) KAMPLC RACING TEAM Men 12 12
137 KOVÁCS-GOMBOS Ádám (HUN) FRO RACING Master 1 1 10 11
138 TAGLIAMPIETRA Claudio (ITA) CMC CYCLING EXPERIENCE MASTER2 11 11
139 LAZAR Rok (SLO) KD SLOGA 1902 IDRIJA Juniors 11 11
140 KRIVEC Jan (SLO) ŠD 2SIMPL Juniors 1 9 10
141 CARGNELUTTI Lorenzo (ITA) PEDALE GEMONESE MASTER1 10 10
142 KRAVOS Jernej (SLO) ŠKTD AVčE Men 9 9
143 DOBNIG Yana (AUT) RLM MONDRAKER RACING TEAM Women 1 7 8
144 SMOLIĆ Sandi (CRO) BK VELI VRH Men 8 8
145 LESACHER Andre (AUT) UNION VERTICALRACING Master 1 8 8
146 NICOLETTO EDOARDO LASALAMACCHINE TEAM MASTER1 8 8
147 OSTOLIDI Jan (ITA) ASD 360 MTB Juniors 1 6 7
148 ZARA Massimo (ITA) MONTANAIA RACING MASTER2 7 7
149 STEJSKAL Zbynek (CZE) Master 2 7 7
150 BALANTIČ Jan (SLO) CALCIT BIKE TEAM Juniors 6 6
151 NANTET Remi (AUT) Hobi 6 6
152 HINGER David (AUT) Hobi 1 5 6
153 MADOTTO Stefano (ITA) ROCK & ROAD BIKE FRT Men 5 5
154 CHIARATO Edoardo (ITA) KM261 Master 1 1 4 5
155 OBREZA Aleš (SLO) ŠD INFINITI Hobi 5 5
156 ŠTRANCAR Tadej (SLO) KK DJAK-ŠD SENG Hobi 1 3 4
157 MOTTES Marco (ITA) ASD MAGLIA NERA Master 2 1 1 1 3
158 PARTH Gerald (AUT) RLM MONDRAKER RACING TEAM Master 2 1 1 1 3
159 MIES Simone (ITA) TEAM CUBE CRAZY VICTORIA BIKE Men 1 1 1 3
160 ALBANESE Giulia (ITA) U.C. CAPRIVESI Women 1 1 1 3
161 LENZ Matthias (AUT) RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN Master 2 1 1 1 3
162 STADLBERGER Christian (AUT) RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN Master 2 1 1 1 3
163 TUMBURUS MASSIMILIANO TEAM DAMIL – GT TREVISAN MASTER1 3 3
164 LODOLO Marco (ITA) ASD MAGLIA NERA Master 2 1 1 2
165 GAVRAN Blaž (SLO) RAJD FUNSPORTS Master 1 1 1 2
166 GRUBER Markus (AUT) MUDDYTEAMBIKERS Hobi 1 1 2
167 CHIARATO Filippo (ITA) KM261 Master 2 1 1 2
168 GABAGLIO Stefano (ITA) ASD MAGLIA NERA Master 2 1 1 2
169 PETRIS Gianpiero (ITA) SPS TEAM MAGLIA NERA Master 2 1 1 2
170 ZUPAN Ana (SLO) ENERGIJATEAM.COM Women 1 1 2
171 FURLAN Paolo  (ITA) CUBE CRAZY VICTORIA BIKE Men 1 1 2
172 BRUS Martin (SLO) KAMPLC RACING TEAM Master 2 1 1 2
173 GARTNER Klemen (SLO) MTB ŽELEZNIKI Hobi 2 2
174 NATALI Edoardo (ITA) TEAM MAGLIA NERA Men 1 1 2
175 SAKSIDA Maksim (SLO) KAMPLC RACING TEAM Master 1 1 1 2
176 BERTOLUTTI Simone (ITA) ASD TEAM GRANZON Juniors 1 1 2
177 DALPIAN DAVIDE AR6 -NICOLAI DH TEAM Men 2 2
178 PILIH Kristijan (SLO) KAMPLC RACING TEAM Men 1 1 2
179 PREVIT Marco (ITA) DANIELI 1914 CYCLING TEAM Master 1 1 1 2
180 FURLANI Federico (ITA) U.C. CAPRIVESI Men 1 1
181 MICHELI Franco (ITA) TEAM MAGLIA NERA Master 1 1 1
182 FABRISSIN Renato (ITA) SDRAUSSINA Master 2 1 1
183 VERONESI Giorgio (AUT) RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN Master 1 1 1
184 FORGIARINI Daniele (ITA) ASD PEDALE GEMONESE MASTER1 1 1
185 TOCCHET Francesco (ITA) ASD PIVA TEO SPORT MASTER1 1 1
186 BERTOS Matteo (ITA) U.C. CAPRIVESI Master 1 1 1
187 ROVEREDO Igor (ITA) ASD TECNOBIKE TEAM K2 MASTER1 1 1
188 MILIČ Martin (ITA) KAMPLC RACING TEAM Men 1 1
189 BRAIDOT Mauro (ITA) U.C. CAPRIVESI Master 2 1 1
190 BRESSA Michele (ITA) ASD MAGLIA NERA MASTER1 1 1
191 ZUPAN Tine (SLO) SCOTT TEAM Master 2 1 1
192 STRAZZOLINI ANDREA ASD MAGLIA NERA MASTER1 1 1
193 BUTTIGNOL Emilio (ITA) TEAM MAGLIA NERA Master 1 1 1
194 SONCIN Simone (ITA) ASD MAGLIA NERA Men 1 1
195 EGARTER Stefan (AUT) RLM MONDRAKER RACING TEAM Juniors 1 1
196 GRION Moreno (ITA) SPS TEAM MAGLIA NERA 1 1
197 BERTOCCHI Davide (ITA) ASD 360 MTB Men 1 1
198 LIENDL Manuel (AUT) Hobi 1 1
199 MERLACH Jessica (ITA) A.S.D.360 MTB Women 1 1
200 PEZZIN Claudio (ITA) CUBE CRAZY VICTORIA BIKE MASTER2 1 1
201 SGAMBATI Fabio (ITA) XC TEAM TRIESTE MASTER1 1 1
202 BATTISTELLA Stefano (ITA) SCAVEZZON SQUADRA CORSE MASTER2 1 1
203 BAŽON Sandi (CRO) BBK GROZNJAN Men 1 1
204 BRAJKOVIĆ Karlo (CRO) BKK GROŽNJAN Juniors 1 1
205 BRENNER Martin (SVK) MASTER1 1 1
206 CAR Marko (CRO) BBK TEAM RODEO Juniors 1 1
207 CEROVAC Daniel (CRO) BK-BUZET / OUTDOORMANIA Men 1 1
208 DEBRECENI Oszkár (HUN) FRO RACING Hobi 1 1
209 FAVERO Daniele (ITA) A.S.D. VELODROMO “MECCHIA” MASTER2 1 1
210 FRKA Ranko (CRO) BBK TEAM RODEO Hobi 1 1
211 HRVATIN Aleš (CRO) BK-BUZET / OUTDOORMANIA Hobi 1 1
212 KLIBA Kristian (CRO) ADRENALINA MTB TEAM Master 2 1 1
213 KOWATSCH Christoph (AUT) Hobi 1 1
214 LERUSSI Enrico (ITA) Men 1 1
215 LOLIĆ Borna (CRO) BK VELI VRH Men 1 1
216 MISDARIS Massimiliano (ITA) SPS TEAM MAGLIA NERA Master 2 1 1
217 PADOVAN Andrea (ITA) AR6 -NICOLAI DH TEAM Men 1 1
218 PADOVAN Marco (ITA) AR6 -NICOLAI DH TEAM Men 1 1
219 PAMPAGNIN Luca (ITA) 5.1 BIKE TEAM MASTER2 1 1
220 SMOLIĆ Alen (CRO) Juniors 1 1
221 STANČIĆ Igor (CRO) Hobi 1 1
222 STROJ Andrej (CRO) BK OPUšTENO Master 2 1 1
223 TEŽAK Gorana (CRO) ADRENALINA MTB TEAM Women 1 1
224 TUCMAN Maks (CRO) BGK TUŠKANAC Men 1 1
225 ZIDARIĆ Goran (CRO) BK-BUZET / OUTDOORMANIA Hobi 1 1
226 ADAMI ROMAN ALTRO MASTER2 1 1
227 AZZOLIN ROBERTO ASD MAGLIA NERA Men 1 1
228 BAUEREGGER Patrick (AUT) Hobi 1 1
229 BENIERO EROS AR6 -NICOLAI DH TEAM Men 1 1
230 BETTIO MATTEO LASALAMACCHINE TEAM MASTER1 1 1
231 BOŽIĆ Hrvoje (CRO) Hobi 1 1
232 BRANKOVIĆ Vladimir (CRO) BK OPUšTENO Hobi 1 1
233 BRONCZEK Jan (CZE) GALAXY CYKLOšVEC STEVENS Juniors 1 1
234 BURATTINI Massimiliano (SLO) Hobi 1 1
235 CECCATO ALEX BIKE CLUB 2000 ITALIANJET MASTER1 1 1
236 CECCHETTO RAFFAELE ASD MAGLIA NERA MASTER2 1 1
237 CORONA GIULIO Men 1 1
238 CSEH Veronika (HUN) ALPINBIKE TEAM ENDURA Women 1 1
239 CVIRN TIMOTEJ RAJD FUNSPORTS Juniors 1 1
240 ČENDAK Gašper (SLO) ŠKTD AVčE Juniors 1 1
241 DEBORTOLIS ROBERTO AR6 -NICOLAI DH TEAM Men 1 1
242 DELINER MAXIMILIAN RADLAGER RACING DIVISION Men 1 1
243 FLEGO Lorenzo (ITA) ASD 360 MTB Juniors 1 1
244 FORNASIERO CARLO LASALAMACCHINE TEAM MASTER2 1 1
245 FREYNHOFER MARCO CYCLEFACTORY RACING Men 1 1
246 GARDONIO PAOLO ASD TECNO BIKE TEAM K2 MASTER1 1 1
247 GASPARINETTI FABRIZIO ASD BIKE4FUN MASTER2 1 1
248 GHEZZI ALBERTO BIKE&CO ASD MASTER2 1 1
249 GREGOR MICHAEL NS BIKES Men 1 1
250 GRIGOLIN ANDREA AR6 -NICOLAI DH TEAM MASTER1 1 1
251 HAMERŠAK TOMAŽ KK TBP LENART Juniors 1 1
252 HAUNOLD FLORENTIN SU BIKESTORE.CC TEAM Men 1 1
253 HINTERECKER Markus (AUT) Hobi 1 1
254 HUBER Philipp (AUT) RADLAGER RACING DIVISION Hobi 1 1
255 JARC Gašper (SLO) Hobi 1 1
256 KELLERMAYR Theresia (AUT) VELOCHICKS-AT Women 1 1
257 KOKELJ Nace (SLO) WOLF RACING TEAM Hobi 1 1
258 KORDEŽ Mohor (SLO) SUPERSNURF Men 1 1
259 KORLIN RADJA Robert (CRO) BK OPUšTENO Hobi 1 1
260 KORUZA Jakob (SLO) KAMPLC RACING TEAM Master 1 1 1
261 KOZLOVIĆ Marko (CRO) Hobi 1 1
262 LIZZI PAOLO RIDEAWAY ASD MASTER2 1 1
263 MADERBACHER Andreas (AUT) REDNECK RIDERS MTB-VEREUN Master 1 1 1
264 MAGRIS FRANCESCO ASD TECNO BIKE TEAM K2 MASTER1 1 1
265 MAJSTOROVIĆ Mirna (CRO) BBK TEAM RODEO Women 1 1
266 MAŠINOVIĆ Sandi (CRO) SRK PULS Hobi 1 1
267 MLAKAR Peter (SLO) Hobi 1 1
268 NEGOVETTI STEFANO A.S.D.360 MTB MASTER2 1 1
269 NORDIO MICHELE LASALAMACCHINE TEAM MASTER2 1 1
270 NOVOSÁD Tomáš (CZE) MALOCH RACING TEAM Men 1 1
271 OSMANOVIC Sebastian (CRO) Hobi 1 1
272 PASCOTTO ALESSANDRO CMC CYCLING EXPERIENCE MASTER1 1 1
273 PERICA Ivan (CRO) BK OPUšTENO Juniors 1 1
274 PÉTER Norbert (HUN) FRO RACING Hobi 1 1
275 PÉTER Tamás (HUN) FRO RACING Hobi 1 1
276 PUSTIJANAC Mario (SLO) ADRENALINA MTB TEAM Master 1 1 1
277 QUAGLIO ALESSANDRO AR6 -NICOLAI DH TEAM Men 1 1
278 RADULOVIĆ Filip (CRO) BK OPUšTENO Hobi 1 1
279 RONZON OLESIA CMC CYCLING EXPERIENCE Women 1 1
280 ROS FABIO ASD TECNO BIKE TEAM K2 MASTER1 1 1
281 ROSSA DAMIANO CMC CYCLING EXPERIENCE Men 1 1
282 SCHULZE Raphael (AUT) Hobi 1 1
283 SEBEK Karel  (CZE) Men 1 1
284 SIBINOVIC FRANCESCO CAPRIVESI MASTER1 1 1
285 SZENTMIKLÓSI Norbert (HUN) YT Hobi 1 1
286 TANDIN DAVIDE X TEAM PIERO BICYA Men 1 1
287 TONČIĆ Marko (CRO) Hobi 1 1
288 TONEZZER LUCA RIDEAWAY ASD MASTER2 1 1
289 TRAMONTIN GABRIELE FOUR ES RACING TEAM Juniors 1 1
290 TURCO ANDREA ASD MAGLIA NERA Men 1 1
291 VIDÁK Sándor (HUN) FRO RACING Master 2 1 1
292 VONDRAČEK Aleksandar (CRO) BK OPUšTENO Hobi 1 1
293 WESTPHAL Ricky (GER) SCOTT CONTESSA Women 1 1
294 ZANETTE MARCO BIKE GARAGE SPEEDWHEELSAVONA FOCUS MASTER2 1 1
295 ZARAMELLA SIMONE ASD TECNO BIKE TEAM K2 MASTER1 1 1