Z dirko Enduro Grozni se je v Grožnjanu v hrvaški Istri zaključila serija SloEnduro 2016. Kratko poročilo in vrstni redi.
Po sobotnem večernem prologu in nedeljskih 5 hitrostnih preizkušnjah je zmagovalec postal Vid Peršak (Gaes Orbea Enduro Crew) z nekaj več kot 14 sekundami prednosti pred Avstrijcem Gerdom Skantom (Giant Stattegg). Ta dvoboj je odločil tudi o skupnem zmagovalcu serije, naslov je ubranil Vid.
Na tretje mesto je v svojem enduro krstu stopil Italijan Luca Braidot, bolj znan kot vrhunski tekmovalec v olimpijskem krosu, ki je na OI v Riu osvojil 7. mesto.
Tadej Razpet (Pedal Racing Team) si je s 4. mestom zagotovil tretje v končni razvrstitvi serije.
Najhitrejša ženska je bila tretjič letos Avstrijka Petra Bernhardt (RC Gravity Eagles), tokrat pred domačinko Gorano Težak (KBBXS Adrenalina) in Italijanko Giulio Albanese (UC Caprivesi). Skupna zmagovalka serije, Avstrijka Yana Dobnig (RLM Mondraker Racing Team), je bila četrta.
Med mladinci je neporažen ostal Matjaž Istenič (Energijateam.com), v veteranski kategoriji master 1 je zmagal zmagovalec prologa, Poljak Marcin Motyka (Romet Racing Team), v master 2 Slovak Peter Drabik (Kaktus Bike), v kategoriji hobi pa je zmago slavil Nejc Kotnik (Bike Nomad).
Na tretji dirki v organizaciji BBK Grožnjan, tudi zadnji v seriji EndCRO, je nastopilo je 130 kolesark in kolesarjev iz rekordnih 11 držav.
Daljše poročilo ter vrstni redi kategorij in etap sledijo. Pozneje še fotogalerija in video.
Vrstni red Endura Grozni – skupno
Fotografije Ma_Tej