ensl

SloEnduro Overall 2014

 

SloEnduro 2014 Team Ranking

SloEnduro Overall Ranking 2014

Clasification after SloEnduro #7, Čelešnk Enduro

 

GENERAL CLASIFICATION

Rnk. Name First Name Category Team Enduro 3 Camini SloEnduro Cerkno Kamplc Enduro Enduro Tomin Black Hole Enduro Enduro Kamnik Enduro Čelešnk Enduro Grožnjan Total points
1 MEDVEŠČEK KRISTJAN ELITE KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT 300 300 300 250 300 400 300 400 2550
2 RUTAR NEJC ELITE RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM 250 400 400 400 250 400 250 2350
3 MLINAR PETER ELITE KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT 200 220 250 190 400 220 250 300 2030
4 RAZPET TADEJ ELITE PEDAL RACING TEAM 120 250 200 220 160 300 190 160 1600
5 KORDEŽ ROBERT MASTER 1 ORBEA GEAX MTB TEAM 170 190 170 180 220 150 220 180 1480
6 ŠTUCIN JAN JUNIOR PEDAL RACING TEAM 115 170 160 180 150 160 180 150 1265
7 ŽABJEK ANŽE ELITE RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM 130 200 190 100 190 180 200 1190
8 HUTH NEJC ELITE ENERGIJATEAM.COM 110 150 115 150 120 200 150 130 1125
9 TANCIK JAKA MASTER 1 ENERGIJATEAM.COM 105 130 130 60 140 190 170 90 1015
10 ŠTRANCAR PRIMOŽ MASTER 2 ORBEA GEAX MTB TEAM 190 135 90 170 160 220 965
11 KRIVONOG NACE ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 220 115 180 220 200 935
12 BRATINA ANDREJ ELITE / 150 220 140 135 200 845
13 FERK GREGOR ELITE ENERGIJATEAM.COM 160 10 115 130 250 125 48 838
14 STRES SEBASTJAN MASTER 1 KAMPLC RACING TEAM 150 84 125 135 135 170 799
15 ŽVAN GREGA JUNIOR ORBEA GEAX MTB TEAM 125 125 125 160 120 120 775
16 ČERNILOGAR NEJC ELITE KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT 74 50 84 68 110 140 34 115 675
17 KRAJNIK VALTER ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 84 135 86 125 110 100 640
18 KACIN DAVOR ELITE PEDAL RACING TEAM 88 90 105 82 30 86 135 616
19 MARKUŠ KLEMEN ELITE ENERGIJATEAM.COM 58 80 80 88 140 110 556
20 GAMS PRIMOŽ ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 78 95 120 72 105 80 550
21 SPRUK MIHA MASTER 1 CALCIT BIKE TEAM 40 82 52 76 58 84 88 56 536
22 ISTENIČ MATJAŽ JUNIOR KAMPLC RACING TEAM 86 125 100 120 95 526
23 KRESNIK ROK ELITE / 72 64 78 88 78 78 458
24 FURLAN JONA JUNIOR KAMPLC RACING TEAM 29 36 88 34 60 105 76 428
25 BOBEN ANŽE MASTER 1 ENERGIJATEAM.COM 44 115 130 125 414
26 ZUPAN CIRIL JUNIOR ENERGIJATEAM.COM 27 42 72 90 90 86 407
27 BAČNAR JANKO MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 100 140 66 100 406
28 BRAIDOT STEFANO ELITE CAPRIVESI 140 125 140 405
29 ZUPANC TIMOTEJ ELITE RAJD FUNSPORTS 70 64 72 68 130 404
30 PERŠAK VID JUNIOR ORBEA GEAX MTB TEAM 400 400
31 VASILENKO MIKHAIL MASTER 1 SPECIALIZED RUSSIA 90 120 84 105 399
32 GOLMAJER JANEZ MASTER 2 MTB KLUB KRANJ 6 74 40 28 29 86 64 64 391
33 JAMNIK JANEZ MASTER 2 KK RAVNE 180 190 370
34 JERŠIN ANDRAŽ ELITE MTB TRBOVLJE/SPECIALIZED 180 170 350
35 VOGRIN DOMEN ELITE CALCIT BIKE TEAM 46 32 64 50 46 82 14 334
36 PELCAR ALEŠ MASTER 2 ENERGIJATEAM.COM 74 110 80 66 330
37 JURCA ŽAN ELITE RAJD FUNSPORTS 110 140 80 330
38 VOGRIN DAVID ELITE KD SLOGA 1902 IDRIJA 38 22 23 17 42 70 72 26 310
39 MARCINA BOŠTJAN MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 1 40 34 27 26 76 74 23 301
40 ŽABJEK JURE ELITE RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM 300 300
41 PRAČEK JANEZ MASTER 1 KAMPLC RACING TEAM 54 110 50 76 290
42 PROSEN MARKO MASTER 1 KAMPLC RACING TEAM 22 44 64 82 76 288
43 BRUS MARTIN MASTER 2 KAMPLC RACING TEAM 17 29 24 23 60 62 30 245
44 ČERNIGOJ BLAŽ ELITE KAMPLC RACING TEAM 80 78 84 242
45 PIKOVNIK MATEJ ELITE MTB TRBOVLJE/SPECIALIZED 62 78 100 240
46 CSOKA GERGO ELITE CUBE-CSOMOR 34 62 44 95 235
47 SLAPNIK IZTOK MASTER 1 ENERGIJATEAM.COM 100 95 34 229
48 FERK TILEN ELITE ENERGIJATEAM.COM 110 115 225
49 ZMRZLJAK SEBASTJAN MASTER 1 MTB TRBOVLJE/SPECIALIZED 82 68 74 224
50 APREUTESEI DANIEL MASTER 1 / 76 60 44 36 216
51 NAGODE GREGA MASTER 1 KGK VOLJA 34 34 74 68 210
52 KRISAK JANOS MASTER 1 / 105 100 205
53 DUNDOVIĆ SAŠA MASTER 1 BK OPATIJA 2010 15 15 11 38 52 70 201
54 NAGODE DOMEN ELITE KAMPLC RACING TEAM 50 60 58 25 193
55 VARNERIN STEFANO ELITE ASD 360 MTB 54 66 68 188
56 LEITSBERGER MAX ELITE WWW.LEI-POWER.COM 180 180
57 BIZJAK ANŽE MASTER 1 ŠD BAM.BI 66 110 176
58 SENDLINGER RAINER MASTER 1 RSV GARCHING 70 105 175
59 HREN GAŠPER ELITE KK RIBNČAN 44 44 38 48 174
60 PREMRN JAKOB JUNIOR KAMPLC RACING TEAM 32 27 80 34 173
61 RUPNIK NINA WOMAN ORBEA GEAX MTB TEAM 12 19 11 44 58 22 166
62 LEBAN TILEN ELITE KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT 160 160
63 SZECSKAY ANDRAS MASTER 1 / 90 70 160
64 ŽABJEK PRIMOŽ ELITE RAJD FUNSPORTS 78 80 158
65 PREŠEREN JURE ELITE KK ZAVRŠNICA 52 50 52 154
66 FERRAZZO NICOLO ELITE TEAM RUDY PROJECT 150 150
67 MAJHEN MARKO MASTER 1 KK JB CENTER 72 18 54 144
68 KORUZA JAKOB ELITE KAMPLC RACING TEAM 32 68 42 142
69 LEGNER TOMI ELITE KK RAVNE 88 54 142
70 SEBESTYEN KRISZTIAN MASTER 1 30 34 78 142
71 ROSSA DAMIANO MASTER 1 A.S.DILETTANTISTICA MARTES 135 135
72 ALBANESE MANUEL MASTER 1 3 STARS 60 74 134
73 BROĐANAC TOMISLAV ELITE BBK GROŽNJAN 16 6 48 62 132
74 KORDEŽ MOHOR ELITE ŠD SUPERSNURF 48 84 132
75 BERNOT GREGA ELITE CALCIT BIKE TEAM 42 36 52 130
76 PANDUR ŽIGA ELITE RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM 130 130
77 ZUPAN TINE MASTER 2 SCOTT TEAM 46 56 21 123
78 RADOŠEVIČ NEJC ELITE 62 44 10 116
80 ZUPAN ANA WOMEN ENERGIJATEAM.COM 14 24 21 56 115
79 KODRIN MATEJ ELITE 115 115
81 ĐURĐEVIČ ANDREA ELITE BBK GROŽNJAN 8 22 82 112
82 TRATNIK BAJC MIHA JUNIOR KD SLOGA 1902 IDRIJA 46 66 112
83 ČERNILOGAR ZARJA WOMEN KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT 56 50 106
84 PODRIČNIK BLAŽ ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 32 14 60 106
85 MUNIH MARKO MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 56 20 29 105
86 BEVK SAŠA WOMAN PEDAL RACING TEAM 20 16 44 2 19 101
87 SHARP SAM ELITE 100 100
89 LEGIŠA TOMAŽ ELITE A.S.D. 360MTB 95 95
88 LIOVIĆ FRANO ELITE KK JASTREBARSKO 95 95
90 SHIPILOV EVGENY MASTER 1 TRIAL-SPORT/NORCO 95 95
91 MULEC PETER MASTER 1 ENERGIJATEAM.COM 21 16 14 42 93
92 KRAŠANAC VJEKOSLAV ELITE BK OPATIJA 2010 38 9 22 22 91
93 BERGINC KEVIN ELITE RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM 90 90
94 VAN SON BAS MASTER 1 90 90
95 TOPOL BERISLAV ELITE BBK ŠIŠMIČ SAMOBOR 88 88
97 PEGORARO MARCO MASTER 1 A.S.D. SCAVEZZON 86 86
98 ŠINIGOJ TOMAŽ JUNIOR KK RAVNE 86 86
96 GABRŠČEK DOMINIK ELITE ŠKTD AVČE 86 86
100 PERŠE JAN ELITE ENERGIJATEAM.COM 84 84
101 TAUCER DAVID MASTER 2 FEDERCLUB TRIESTE 84 84
99 VENO VRBANOVIĆ ELITE / 84 84
102 IVARTNIK DAVID JUNIOR ENERGIJATEAM.COM 56 24 80
103 ROZMAN MITJA ELITE 80 80
104 MIHALIČ ANŽE JUNIOR ENERGIJATEAM.COM 27 16 36 79
105 PLANKO VID ELITE / 30 48 78
106 FILIPOVIČ DAVID MASTER 1 KAMPLC RACING TEAM 25 12 40 77
107 NADALIN RICCARDO ELITE ASD TECNO BIKE TEAM K2 76 76
108 TRATNIK ALJAŽ JUNIOR KD SLOGA 1902 IDRIJA 18 58 76
109 VOHAR BLAŽ ELITE ŠKD PANK KURA 76 76
110 STANIŠA BOJAN ELITE 14 8 6 46 74
112 CASTEGNARO PAOLO MASTER 1 A.S.D. SCAVEZZON 72 72
114 MEGYASZAI LILLA WOMAN CUBE-CSOMOR 26 46 72
111 ČERNE MITJA MASTER 1 DEŠ FLEŠ 72 72
113 MAURER MARCUS MASTER 1 FLOW MOTION 72 72
115 GLOBOČNIK UROŠ ELITE ENERGIJATEAM.COM 70 70
116 MUZGA JERNEJ ELITE / 70 70
118 EMILI SERGIO MASTER 2 A.S.D. 360MTB 68 68
117 CEKIČ LUKA MASTER 1 MTB KLUB KRANJ 68 68
119 OSTERMAN PHILIPP ELITE REDNECK RIDERS MTB 68 68
120 UDESCHINI STEFANO ELITE RIDEAWAY ASD 66 66
121 VIZDAK JANOS MASTER 1 66 66
124 DOLER PRIMOŽ MASTER 1 BIREDY.SI 64 64
122 CORAZZA IMER ELITE TEAM CYCLE LAB 64 64
123 CZER MATE MASTER 1 64 64
126 JURIS DOMINIK ELITE CYKLISTICKY KLUB TWISTER 62 62
125 DREU ROBERT MASTER 1 Sturm Traun 62 62
127 LEBAN LUKA ELITE 62 62
129 FURLANI ALBERTO ELITE A.S.D. 360MTB 22 38 60
128 ŠKARJA MARKO MASTER 2 ENERGIJATEAM.COM 60 60
130 RUŽIČKA NINO MASTER 2 BBK ZLATNI MEDVJED 58 58
131 KASTELIC NEJC ELITE MTB TRBOVLJE/SPECIALIZED 58 58
133 MOSELE FRANCESCO ELITE A.S.D. REUNION DH TEAM 56 56
132 CASTELLANI DAVID JUNIOR ASD CAPRIVESI GORIZIA 56 56
134 SLATINŠEK MILOŠ MASTER 1 56 56
138 ŽERJAL IGOR ELITE A.S.D. 360MTB 54 54
136 WALKER RACHAEL WOMEN HOPE TECH RACING 54 54
137 ŽAKELJ TANJA WOMEN RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM 14 40 54
135 SLUGA JAN MASTER 1 54 54
140 IOB RUGGERO MASTER 2 ASD PEDALE GEMONESE 52 52
141 MARTIN CLEMENT MASTER 1 BAND OF RIDERS 52 52
139 ŠIMENC MARKO MASTER 2 MTB GALAXY 52 52
144 MARKUŠ ROK ELITE ENERGIJATEAM.COM 50 50
143 JESENKO ADRIAN JUNIOR PEDAL RACING TEAM 50 50
142 RUPNIK MARTIN MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 42 8 50
145 PANCER CHRISTIAN MASTER 1 URC BIKESTORE.CC 50 50
146 GASPARELLA GIACOMO MASTER 2 AR6-NICOLAI DH TEAM 48 48
148 PERKO MARKO MASTER 1 GOR LAGANO DOL SPORTSKI 20 28 48
147 KORSIČ JAŠ ELITE 48 48
149 PUSTIJANAC MARIO MASTER 1 KBBXS ADRENALINA 46 46
150 OBENAUS MARTIN ELITE / 46 46
152 GRIZON DANIELE MASTER 1 MBC TRIESTE 44 44
153 JURCA ROK MASTER 1 RAJD FUNSPORTS 44 44
151 JARIĆ IVO ELITE 44 44
154 GARBIN MARCO ELITE A.S.D SCAVEZZON 42 42
155 VIŽIN BOŠTJAN MASTER 1 ŠD SUPERSNURF 18 24 42
156 STROJ ANDREJ MASTER 1 BK OPUŠTENO 40 40
158 SAKSIDA MAKSIM MASTER 1 KD IZVIR VIPAVA 4 36 40
157 JONATAN THUBMAN MASTER 1 40 40
160 GARTNER KLEMEN ELITE MTB ŽELEZNIKI 38 38
159 VUNJAK FILIP ELITE 38 38
162 TUŠAR NIK JUNIOR PEDAL RACING TEAM 36 36
161 STIMPFL ALESSANDRO MASTER 1 RIDEAWAY ASD 36 36
164 BOLE MIRAN ELITE A.S.D. GRUPPO GENERALI 27 8 35
165 SLATINEK ANŽE JUNIOR RAJD FUNSPORTS 28 7 35
163 PERC DOMEN ELITE 19 16 35
166 RAVNIKAR JANEZ MASTER 1 / 34 34
168 SABADIN PIETRO MASTER 1 BK VELI VRH 11 12 9 32
169 TRAVEN ROK ELITE CALCIT BIKE TEAM 32 32
167 WIRNSBERGER RENE MASTER 1 URC BIKESTORE.CC 32 32
171 MATTOS NICCOLO MASTER 1 LDF-LEE COUGAN DIRTY 30 30
170 HOOGLAND JARNO MASTER 1 30 30
173 ZAMAN JOŠT ELITE MTB ŽELEZNIKI 29 29
172 MLAKAR LUKA ELITE SVALK RACING TEAM 29 29
175 CARGNELUTTI LORENZO MASTER 1 ASD PEDALE GEMONESE 28 28
176 JURJEVIĆ ALEN MASTER 2 BBK GROŽNJAN 5 23 28
177 MERHAR JURE MASTER 1 28 28
174 STEINER VELERIAN MASTER 1 28 28
179 RAJAKOVIČ GORAN ELITE 27 27
178 SMOLIĆ SANDI JUNIOR 27 27
181 MAIONI MANUEL JUNIOR A.S.D. GRAVITY PROJECT 26 26
180 BRUS MATJAŽ ELITE 26 26
183 LUCA MARIZZA MASTER 1 3 STARS 25 25
184 PAPLER ŽIGAR MASTER 1 KK ZAVRŠNICA 25 25
185 PEČAR ANŽE ELITE RAJD FUNSPORTS 25 25
182 BRENNER MARTIN MASTER 1 25 25
186 BERTOS MATTEO ELITE 3 STARS 24 24
187 CHINI ANDREA MASTER 1 RIDEAWAY ASD 24 24
188 RAZTOČNIK TILEN ELITE 24 24
189 TORTORA MARTINO MASTER 2 A.S.D. REUNION DH TEAM 23 23
191 ZORTEA NICOLA ELITE A.S.D. CYCLING TEAM 21 21
190 SADOCH DAVIDE MASTER 1 21 21
195 VEBER MATEVŽ ELITE MTB ŽELEZNIKI 20 20
193 ANZELINI MAURIZIO MASTER 1 RIDEAWAY ASD 20 20
192 DREOS LUCA MASTER 1 20 20
194 SUPIĆ DUŠKO ELITE 20 20
196 DEMŠAR BORIS ELITE MTB ŽELEZNIKI 19 19
197 USONI MATTEO ELITE 19 19
201 PLEŠKO ERIK JUNIOR KAMPLC RACING TEAM 18 18
199 KALE RICHARDS ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 14 4 18
200 KOROŠEC DAMIJAN MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 18 18
198 ZIDARIĆ GORAN MASTER 2 18 18
202 ORLANDO SIMONE JUNIOR 3 STARS 17 17
204 MASCIADRI ROBERTO MASTER 2 RIDEAWAY ASD 17 17
203 KRIŽAJ MIHA ELITE 17 17
205 SEVČNIKAR PRIMOŽ MASTER 1 17 17
207 SENICA MIHA ELITE PEDALAŠKO 16 16
208 TOVAZZI RICCARDO ELITE RIDEAWAY ASD 16 16
206 PETRIS GIANPIERO MASTER 2 SPS TEAM MAGLIA NERA 3 13 16
210 CARLASSARA ENRICO MASTER 2 A.S.D. SCAVEZZON SQUADRA 15 15
209 RUSZKOWSKI JAN JUNIOR BK SOKOL 1887 15 15
211 FINK MARKO ELITE 15 15
214 GERKMAN MATEJ ELITE CALCIT BIKE TEAM 13 13
213 CRIVELLO MARCO MASTER 1 MTB GAERNE 13 13
215 ŠUMBERGAR ANDREJ MASTER 2 SUPERSNURF 13 13
212 OCERA ALESSIO MASTER 1 UC CAPRIVESI 13 13
217 KOVAČIČ ANDREJ MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 12 12
218 MAHKOVEC TINE MASTER 1 RAJD FUNSPORTS 12 12
216 ALBANESE GIULIA WOMEN UC CAPRIVESI 12 12
220 FLIS MATEJ MASTER 1 BIREDY.SI 11 11
219 MADY ANDREJ MASTER 1 BK OPATIJA 2010 11 11
222 ZANETTI ALBERTO MASTER 1 RIDEAWAY ASD 11 11
221 KOVACZ-GOMBOS ADAM MASTER 1 11 11
223 NICOLODI LORENZO ELITE RIDEAWAY ASD 10 10
224 REJC TINA WOMEN 10 10
226 KNEZ MATEJ MASTER 1 PEDALAŠKO 9 9
225 CECCHETTO RAFFAELE MASTER 2 SPS TEAM MAGLIA NERA 9 9
227 PALISKA MATEJ MASTER 1 9 9
228 PETRIČ DANI ELITE 8 8
229 CEROVAC DANIEL JUNIOR BK BUZET 7 7
232 HOBIČ TILN ELITE MTB KLUB KRANJ 7 7
231 GAMUT GAŠPER ELITE RAJD FUNSPORTS 7 7
230 DE BERNARDIS ROBERTO MASTER 2 X TEAM PIERO BICYA 7 7
233 DEKLEVA ANDREJ MASTER 2 SUPERSNURF 6 6
234 GABAGLIO STEFANO MASTER 2 TEAM MAGLIA NERA 6 6
236 BAJEC ALEŠ MASTER 1 5 5
237 BRODARIČ ROBERT MASTER 2 5 5
235 MICHELUZZI LUCA ELITE 5 5
238 SCHAFFER MATEJ ELITE 5 5
240 FONTANA ALESSANDRO ELITE A.S.D. CYCLING TEAM 4 4
241 JESENKO ANDREJ ELITE 4 4
239 SORGO ALBERT ELITE 4 4
243 CONTE RUDY ELITE CYCLING TEAM FRIULI 3 3
245 SZUCS STANISLAV MASTER 1 CYKLOKLUB GALANTA 3 3
244 MUNIH KACAFURA DAMJANA WOMEN PEDAL RACING TEAM 3 3
242 BOBAR SLAVEN MASTER 1 3 3
248 GIUGOVAZ DANIELE MASTER 2 CADENABIKE 2 2
247 BAJD BLAŽ MASTER 1 SUPERSNURF 2 2
249 ORNIK SANDI ELITE ŠKTD AVČE 2 2
246 PRIMOŽIČ MATEJ MASTER 1 2 2
252 KOVČE URŠKA WOMEN ENERGIJATEAM.COM 1 1
251 BOŽIČ JURE ELITE RAJD FUNSPORTS 1 1
250 KRIŠTO GORAN MASTER 1 1 1
253 SALAMON ANDRAS MASTER 1 1 1

 

 

WOMEN GENERAL CLASIFICATION

Rnk. Name First Name Category Team Enduro 3 Camini SloEnduro Cerkno Kamplc Enduro Enduro Tolmin Black Hole Enduro Enduro Kamnik Enduro Čelešnk Enduro Grožnjan Total points
1 RUPNIK NINA WOMEN ORBEA GEAX MTB TEAM 300 250 300 200 250 400 300 2000
2 ZUPAN ANA WOMEN ENERGIJATEAM.COM 400 400 300 400 1500
3 BEVK SAŠA WOMEN PEDAL RACING TEAM 200 300 250 250 220 250 1470
4 MEGYASZAI LILLA WOMEN CUBE-CSOMOR 160 400 300 860
5 ČERNILOGAR ZARJA WOMEN KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT 400 400 800
6 ŽAKELJ TANJA WOMEN UNIOR TOOLS TEAM 220 400 620
7 URŠKA KOVČE WOMEN ENERGIJATEAM.COM 220 200 420
8 MUNIH KACAFURA DAMJANA WOMEN 190 170 360
9 WALKER RACHAEL WOMEN HOPE TECH RACING 300 300
10 CASTLUNGER PRISCA WOMEN RIDEAWAY ASD 250 250
11 REJC TINA WOMEN 250 250
12 ALBANESE GIULIA WOMEN UC CAPRIVESI 220 220
13 MRVOŠ MARIJA WOMEN 200 200
14 BEHRENS FREYA WOMEN 3 STARS 190 190
15 SZOCSOVA DENISA WOMEN CKGA 190 190
16 BRIŠKI MAJA WOMEN 190 190
17 ZANOTTO MARIA FEDERICA WOMEN A.S.D. SCAVEZZON 180 180
18 RIBIČ JASMINA WOMEN 180 180
19 TREMUL DENISE WOMEN A.S.D. GRAVITY PROJECT 170 170
20 RUGELJ ANJA WOMEN 160 160
21 ANNE-LAURE COUNILH WOMEN BAND OF RIDERS 150 150

 

 

ELITE CLASIFICATION

Rnk. Name First Name Category Team Enduro 3 Camini SloEnduro Cerkno Kamplc Enduro Enduro Tolmin Black Hole Enduro Enduro Kamnik Enduro Čelešnk Enduro Grožnjan Total points
1 MEDVEŠČEK KRISTJAN ELITE KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT 400 300 300 250 300 400 300 400 2650
2 RUTAR NEJC ELITE UNIOR TOOLS TEAM 300 400 400 400 250 400 250 2400
3 MLINAR PETER ELITE KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT 220 220 250 190 400 220 250 300 2050
4 RAZPET TADEJ ELITE PEDAL RACING TEAM 150 250 200 220 180 300 200 200 1700
5 HUTH NEJC ELITE ENERGIJATEAM.COM 140 170 140 180 150 200 190 170 1340
6 ŽABJEK ANŽE ELITE RAJD FUNSPORTS 160 200 190 130 200 190 220 1290
7 FERK GREGOR ELITE ENERGIJATEAM.COM 180 60 140 160 250 170 95 1055
8 KRIVONOG NACE ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 250 150 180 220 220 1020
9 ČERNILOGAR NEJC ELITE KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT 110 82 125 95 135 180 84 160 971
10 BRATINA ANDREJ ELITE / 170 220 170 170 220 950
11 KACIN DAVOR ELITE PEDAL RACING TEAM 130 130 135 120 88 135 180 918
12 KRAJNIK VALTER ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 120 160 115 160 150 140 845
13 GAMS PRIMOŽ ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 120 135 150 125 140 115 785
14 MARKUŠ KLEMEN ELITE ENERGIJATEAM.COM 90 115 110 130 180 150 775
15 VOGRIN DAVID ELITE KD SLOGA 1902 IDRIJA 78 64 72 68 88 120 120 84 694
16 KRESNIK ROK ELITE / 105 88 110 135 125 110 673
17 VOGRIN DOMEN ELITE CALCIT BIKE TEAM 82 70 95 80 90 130 76 623
18 ZUPANC TIMOTEJ ELITE RAJD FUNSPORTS 105 95 100 95 170 565
19 BRAIDOT STEFANO ELITE CAPRIVESI 170 150 190 510
20 JURCA ŽAN ELITE RAJD FUNSPORTS 140 170 110 420
21 CSOKA GERGO ELITE CUBE-CSOMOR 76 90 78 140 384
22 JERŠIN ANDRAŽ ELITE MTB TRBOVLJE/SPECIALIZED 190 190 380
23 BROĐANAC TOMISLAV ELITE BBK GROŽNJAN 52 60 52 100 100 364
24 ČERNIGOJ BLAŽ ELITE KAMPLC RACING TEAM 125 110 125 360
25 RADOŠEVIČ NEJC ELITE 70 110 90 74 344
26 NAGODE DOMEN ELITE KAMPLC RACING TEAM 84 90 84 82 340
27 HREN GAŠPER ELITE KK RIBNČAN 76 82 86 95 339
28 PIKOVNIK MATEJ ELITE / 90 110 130 330
29 VARNERIN STEFANO ELITE ASD 360 MTB 88 110 105 303
30 ŽABJEK JURE ELITE UNIOR TOOLS TEAM 300 300
31 FERK TILEN ELITE ENERGIJATEAM.COM 135 160 295
32 KORUZA JAKOB ELITE KAMPLC RACING TEAM 84 115 88 287
33 KRŠANAC VJEKOSLAV ELITE BK OPATIJA 2010 72 58 72 80 282
34 BERNOT GREGA ELITE / 74 78 105 257
35 PREŠEREN JURE ELITE KK ZAVRŠNICA 84 86 82 252
36 ĐURĐEVIČ ANDREA ELITE BBK GROŽNJAN 60 70 120 250
37 PODRIČNIK BLAŽ ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 74 64 105 243
38 LEGNER TOMI ELITE KK RAVNE 130 95 225
39 ŽABJEK PRIMOŽ ELITE RAJD FUNSPORTS 110 115 225
40 STANIŠA BOJAN ELITE 64 64 95 223
41 KORDEŽ MOHOR ELITE ŠD SUPERSNURF 80 125 205
42 LEITSBERGER MAX ELITE WWW.LEI-POWER.COM 200 200
43 LEBAN TILEN ELITE BLACKTHORN GT 190 190
44 FERRAZZO NICOLO ELITE TEAM RUDY PROJECT 180 180
45 FILIPOVIČ DAVID ELITE KAMPLC RACING TEAM 74 88 162
46 PANDUR ŽIGA ELITE UNIOR TOOLS TEAM 160 160
47 PERC DOMEN ELITE 78 78 156
48 FURLANI ALBERTO ELITE A.S.D. 360MTB 70 80 150
49 SHARP SAM ELITE 150 150
50 KODRIN MATEJ ELITE 140 140
51 LIOVIĆ FRANO ELITE KK JASTREBARSKO 135 135
52 LEGIŠA TOMAŽ ELITE A.S.D. 360MTB 135 135
53 TOPOLO BERISLAV ELITE BBK ŠIŠMIŠ SAMOBOR 130 130
54 PERŠE JAN ELITE ENERGIJATEAM.COM 130 130
55 BOLE MIRAN ELITE A.S.D. GRUPPO GENERALI 72 56 128
56 VRBANOVĆ VENO ELITE 125 125
57 GABRŠČEK DOMINIK ELITE ŠKTD AVČE 125 125
58 BERGINC KEVIN ELITE UNIOR TOOLS TEAM 120 120
59 GLOBOČNIK UROŠ ELITE ENERGIJATEAM.COM 115 115
60 NADALIN RICCARDO ELITE ASD TECNO BIKE TEAM K2 115 115
61 ROZMAN MITJA ELITE 115 115
62 OSTERMAN PHILIPP ELITE REDNECK RIDER MTB VEREUN 105 105
63 JURIS DOMINIK ELITE CYKLISTICKY KLUB TWISTER 100 100
64 MARKUŠ ROK ELITE ENERGIJATEAM.COM 100 100
65 MUZGA JERNEJ ELITE / 100 100
66 UDESCHINI STEFANO ELITE RIDEAWAY ASD 100 100
67 VOHAR BLAŽ ELITE ŠKD PANK KURA 100 100
68 CORAZZA IMER ELITE TEAM CYCLE LAB 95 95
69 JARIĆ IVO ELITE 90 90
70 TRAVEN ROK ELITE CALCIT BIKE TEAM 90 90
71 MOSELE FRANCESCO ELITE A.S.D. REUNION DH TEAM 88 88
72 GARTNER KLEMEN ELITE 86 86
73 KASTELIC NEJC ELITE MTB TRBOVLJE/SPECIALIZED 86 86
74 LEBAN LUKA ELITE 86 86
75 VUNJAK FILIP ELITE 86 86
76 ŽERJAL IGOR ELITE A.S.D. 360MTB 86 86
77 KORSIČ JAŠ ELITE 84 84
78 RAZTOČNIK TILEN ELITE 82 82
79 BERTOS MATTEO ELITE 3 STARS 80 80
80 GARBIN MARCO ELITE A.S.D SCAVEZZON 80 80
81 OBENAUS MARTIN ELITE / 78 78
82 FINK MARKO ELITE 76 76
83 MLAKAR LUKA ELITE SVALK RACING TEAM 76 76
84 RAJAKOVIČ GORAN ELITE 76 76
85 BRUS MATJAŽ ELITE 74 74
86 PEČAR ANŽE ELITE RAJD FUNSPORTS 74 74
87 MICHELUZZI LUCA ELITE 72 72
88 PETRIČ DANI ELITE 72 72
89 SORGO ALBERT ELITE 70 70
90 SUPIĆ DUŠKO ELITE 70 70
91 PLANKO VID ELITE / 68 68
92 VEBER MATEVŽ ELITE MTB ŽELEZNIKI 68 68
93 ZORTEA NICOLA ELITE A.S.D. CYCLING TEAM 68 68
94 ZUPANČIČ LUKA ELITE 68 68
95 KRIŽAJ MIHA ELITE 66 66
96 SENICA MIHA ELITE PEDALAŠKO 66 66
97 USONI MATTEO ELITE 66 66
98 ZAMAN JOŠT ELITE MTB ŽELEZNIKI 66 66
99 TOVAZZI RICCARDO ELITE RIDEAWAY ASD 64 64
100 DEMŠAR BORIS ELITE MTB ŽELEZNIKI 62 62
101 GAMUT GAŠPER ELITE RAJD FUNSPORTS 62 62
102 NICOLODI LORENZO ELITE RIDEAWAY ASD 62 62
103 SCHAFFER MATEJ ELITE 60 60
104 FONTANA ALESSANDRO ELITE A.S.D. CYCLING TEAM 58 58
105 KALE RICHARDS ELITE ORBEA GEAX MTB TEAM 58 58
106 ORNIK SANDI ELITE ŠKTD AVČE 58 58
107 BOŽIČ JURE ELITE RAJD FUNSPORTS 56 56
108 CONTE RUDY ELITE CYCLING TEAM FRIULI 56 56
109 GERKMAN MATEJ ELITE CALCIT BIKE TEAM 56 56
110 GRASSIA ALESSIO ELITE TORPADO VICTORIA BIKE 54 54
111 HOBIČ TILN ELITE MTB KLUB KRANJ 54 54
112 JESENKO ANDREJ ELITE 50 50
113 PINTUS WILLIAM ELITE AR6-NICOLAS DH TEAM 50 50
114 MORANDINI NICOLA ELITE 48 48
115 CAINELLI MASSIMILIANO ELITE RIDEAWAY ASD 46 46
116 POLESELLO MARCO ELITE BIKE TRIBE SALGAREDA 44 44
117 CERATO RICCARDO ELITE A.S.D. GRAVITY PROJECT 42 42
118 VOIGTLANDER ANDREA ELITE TEAM RUDY PROJECT 40 40
119 DE CAO SEBASTIANO ELITE 3 STARS 38 38
120 ZACCARIN HENRY ELITE TEAM CYCLE LAB 36 36
121 MURARO ALEX ELITE 3 STARS 34 34
122 DE MARCHI CARLO ELITE ACIDO LATTICO TEAM 32 32
123 REMOLATO MATTEO ELITE A.S.D. GRAVITY PROJECT 30 30
124 ALIMONTA MASSIMO ELITE RIDEAWAY ASD 29 29
125 SARTORI MASSIMO ELITE ASD PEDALE ROCHESE 28 28
126 SIMONIN MARCO ELITE A.S.D. TEAM MOROTTI 27 27

 

 

JUNIOR CLASIFICATION

Rnk. Name First Name Category Team Enduro 3 Camini SloEnduro Cerkno Kamplc Enduro Enduro Tolmin Black Hole Enduro Enduro Kamnik Enduro Čelešnk Enduro Grožnjan Total points
1 ŠTUCIN JAN JUNIOR PEDAL RACING TEAM 220 400 400 400 400 400 400 400 3020
2 ŽVAN GREGA JUNIOR ORBEA GEAX MTB TEAM 300 300 300 300 300 300 1800
3 FURLAN JONA JUNIOR KAMPLC RACING TEAM 190 220 250 220 200 250 200 1530
4 ZUPAN CIRIL JUNIOR ENERGIJATEAM.COM 180 190 180 220 220 220 250 1460
5 ISTENIČ MATJAŽ JUNIOR 220 250 300 300 250 1320
6 PREMRN JAKOB JUNIOR KAMPLC RACING TEAM 170 190 200 200 760
7 CASTELLANI DAVID JUNIOR ASD CAPRIVESI GORIZIA 200 250 450
8 MIHALIČ ANŽE JUNIOR ENERGIJATEAM.COM 200 220 420
9 PERŠAK VID JUNIOR ORBEA GEAX MTB TEAM 400 400
10 IVARTNIK DAVID JUNIOR ENERGIJATEAM.COM 200 190 390
11 TRATNIK BAJC MIHA JUNIOR KD SLOGA 1902 IDRIJA 190 190 380
12 SLATINEK ANŽE JUNIOR RAJD FUNSPORTS 200 170 370
13 TRATNIK ALJAŽ JUNIOR KD SLOGA 1902 IDRIJA 180 180 360
14 MAIONI MANUEL JUNIOR A.S.D. GRAVITY PROJECT 250 250
15 ŠINIGOJ TOMAŽ JUNIOR KK RAVNE 250 250
16 JESENKO ADRIAN JUNIOR 190 190
17 SMOLIĆ SANDI JUNIOR 190 190
18 MIHALIČ ANŽE JUNIOR ENERGIJATEAM.COM 180 180
19 TUŠAR NIK JUNIOR 180 180
20 ORLANDO SIMONE JUNIOR 3 STARS 180 180
21 RAKAR ELIO JUNIOR A.S.D. 360MTB 170 170
22 RUSZKOWSKI JAN JUNIOR BK SOKOL 1887 170 170
23 PLEŠKO ERIK JUNIOR KAMPLC RACING TEAM 160 160
24 CEROVAC DANIEL JUNIOR BK BUZET 160 160
25 PERIČIČ LJUDEVIT JUNIOR 150 150

 

 

MASTER 1 CLASIFICATION

Rnk. Name First Name Category Team Enduro 3 Camini SloEnduro Cerkno Kamplc Enduro Enduro Tolmin Black Hole Enduro Enduro Kamnik Enduro Čelešnk Enduro Grožnjan Total points
1 KORDEŽ ROBERT MASTER 1 ORBEA GEAX MTB TEAM 400 400 400 400 400 300 400 400 3100
2 TANCIK JAKA MASTER 1 ENERGIJATEAM.COM 250 300 250 160 300 400 300 200 2160
3 STRES SEBASTJAN MASTER 1 KAMPLC RACING TEAM 300 220 250 250 250 300 1570
4 SPRUK MIHA MASTER 1 CALCIT BIKE TEAM 135 180 135 190 135 200 190 150 1315
5 MARCINA BOŠTJAN MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 86 135 130 110 88 170 170 110 999
6 BOBEN ANŽE MASTER 1 ENERGIJATEAM.COM 84 135 220 220 250 909
7 VASILENKO MIKHAIL MASTER 1 SPECIALIZED RUSSIA 200 250 220 220 890
8 BAČNAR JANKO MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 200 300 150 200 850
9 DUNDOVIĆ SAŠA MASTER 1 BK OPATIJA 2010 105 105 88 66 135 140 160 799
10 PROSEN MARKO MASTER 1 KAMPLC RACING TEAM 105 110 160 180 190 745
11 PRAČEK JANEZ MASTER 1 KAMPLC RACING TEAM 140 220 140 180 680
12 APREUTESEI DANIEL MASTER 1 / 36 170 140 135 105 586
13 NAGODE GREGA MASTER 1 KGK VOLJA 120 100 180 160 560
14 SLAPNIK IZTOK MASTER 1 ENERGIJATEAM.COM 220 190 125 535
15 MULEC PETER MASTER 1 ENERGIJATEAM.COM 72 115 95 78 150 510
16 ZMRZLJAK SEBASTJAN MASTER 1 MTB TRBOVLJE/SPECIALIZED 180 160 170 510
17 SEBESTYEN KRISZTIAN MASTER 1 125 120 190 435
18 KRISAK JANOS MASTER 1 / 220 200 420
19 MUNIH MARKO MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 66 150 84 120 420
20 MAJHEN MARKO MASTER 1 180 82 150 412
21 BIZJAK ANŽE MASTER 1 ŠD BAM.BI 150 250 400
22 SENDLINGER RAINER MASTER 1 RSV GARCHING 160 220 380
23 SZECSKAY ANDRAS MASTER 1 / 190 180 370
24 SABADIN PIETRO MASTER 1 BK VELI VRH 56 100 100 90 346
25 ALBANESE MANUEL MASTER 1 3 STARS 150 180 330
26 ROSSA DAMIANO MASTER 1 A.S.DILETTANTISTICA MARTES 300 300
27 RUPNIK MARTIN MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 60 135 88 283
28 VIŽIN BOŠTJAN MASTER 1 ŠD SUPERSNURF 100 120 220
29 SAKSIDA MAKSIM MASTER 1 KD IZVIR VIPAVA 84 130 214
30 SHIPILOV EVGENY MASTER 1 TRIAL-SPORT/NORCO 200 200
31 PEGORARO MARCO MASTER 1 A.S.D. SCAVEZZON 190 190
32 PERKO MARKO MASTER 1 GOR LAGANO DOL SPORTSKI 100 90 190
33 VAN SON BAS MASTER 1 190 190
34 MAURER MARKO MASTER 1 FLOW MOTION 180 180
35 CASTEGNARO PAOLO MASTER 1 A.S.D. SCAVEZZON 170 170
36 CEKIČ LUKA MASTER 1 MTB KLUB KRANJ 170 170
37 ČERNE MITJA MASTER 1 DEŠ FLEŠ 170 170
38 DREU ROBERT MASTER 1 Sturm Traun 160 160
39 VIZDAK JANOS MASTER 1 160 160
40 CZER MATEJ MASTER 1 150 150
41 SALAMON ANDRAS MASTER 1 VERES ORDOGOK 62 86 148
42 DOLER PRIMOŽ MASTER 1 BIREDY.SI 140 140
43 GRIZON DANIELE MASTER 1 MBC TRIESTE 140 140
44 THUBMAN JONATAN MASTER 1 140 140
45 SLUGA JAN MASTER 1 140 140
46 JURCA ROK MASTER 1 RAJD FUNSPORTS 135 135
47 PUSTIJANAC MARIO MASTER 1 KBBXS ADRENALINA 135 135
48 RAVNIKAR JANEZ MASTER 1 / 130 130
49 SLATINŠEK MILOŠ MASTER 1 130 130
50 STIMPFL ALESSANDRO MASTER 1 RIDEAWAY ASD 130 130
51 STROJ ANDREJ MASTER 1 BK OPUŠTENO 130 130
52 FILIPOVIČ DAVID MASTER 1 / 125 125
53 MARTIN CLEMENT MASTER 1 BAND OF RIDERS 125 125
54 MATTOS NICCOLO MASTER 1 LDF-LEE COUGAN DIRTY 125 125
55 WIRNSBERG RENE MASTER 1 URC BIKESTORE.CC 125 125
56 CARGNELUTTI LORENZO MASTER 1 ASD PEDALE GEMONESE 120 120
57 MERHAR JURE MASTER 1 120 120
58 PANZER CHRISTIAN MASTER 1 URC BIKESTORE.CC 120 120
59 MARIZZA LUCA MASTER 1 3 STARS 115 115
60 PAPLER ŽIGAR MASTER 1 KK ZAVRŠNICA 115 115
61 PLANKO VID BIREDY.SI 115 115
62 STENER VALERIAN MASTER 1 115 115
63 CHINI ANDREA MASTER 1 RIDEAWAY ASD 110 110
64 KOROŠEC DAMIJAN MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 110 110
65 SADOCH DAVIDE MASTER 1 110 110
66 ANZELINI MAURIZIO MASTER 1 RIDEAWAY ASD 105 105
67 DREOS LUCA MASTER 1 105 105
68 OCERA ALESSIO MASTER 1 UC CAPRIVESI 100 100
69 CRIVELLO MARCO MASTER 1 MTB GAERNE 95 95
70 HOOGLAND JARNO MASTER 1 95 95
71 KOVACZ-GOMBOS ADAM MASTER 1 95 95
72 MADY ANDREJ MASTER 1 BK OPATIJA 2010 95 95
73 BAJEC ALEŠ MASTER 1 90 90
74 KOVAČIČ ANDREJ MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 90 90
75 BAJD BLAŽ MASTER 1 88 88
76 ZANETTI ALBERTO MASTER 1 RIDEAWAY ASD 88 88
77 BRENNER MARTIN MASTER 1 86 86
78 KNEZ MATEJ MASTER 1 PEDALAŠKO 86 86
79 BOBAR SLAVEN MASTER 1 86 86
80 VIDMAR DENIS MASTER 1 84 84
81 PRIMOŽIĆ MATEJ MASTER 1 84 84
82 VADORI MARCO MASTER 1 3 STARS 82 82
83 KRIŠTO GORAN MASTER 1 82 82
84 GAI MATTEO MASTER 1 TORPADO VICTORIA BIKE 80 80
85 SEVČNIKAR PRIMOŽ MASTER 1 80 80
86 TONEZZER LUCA MASTER 1 RIDEAWAY ASD 78 78
87 FLIS MATEJ MASTER 1 BIREDY.SI 76 76
88 VOGLIARDI FILIPPO MASTER 1 3 STARS 76 76
89 BELKO DJANI MASTER 1 BK VELI VRH 74 74
90 PALISKA MATEJ MASTER 1 74 74
91 STANIŠA BOJAN MASTER 1 72 72
92 KALE RICHARD MASTER 1 ORBEA GEAX MTB TEAM 70 70
93 MARCON MARCO MASTER 1 3 STARS 70 70
94 MAKUC ALEŠ MASTER 1 PEDAL RACING TEAM 68 68
95 SZUCS STANISLAV MASTER 1 CYKLOKLUB GALANTA 68 68
96 ROSS FABIO MASTER 1 ASD TECNO BIKE TEAM K2 64 64
97 SUPIĆ DUŠKO MASTER 1 64 64
98 GOLEŽ BOŠTJAN MASTER 1 PD DRAMLJE 62 62
99 ZANGRANDO CARLO MASTER 1 A.S.D. SCAVEZZON 58 58
100 THUEMECKE CARL MASTER 1 2RADCHAOTHEN.COM 54 54
101 SCARELLA SIMONE MASTER 1 G.C. CICLI AGORDINA 52 52
102 PIRAN MATTEO MASTER 1 G.S. FREETIME 50 50
103 CADDEO NICOLA MASTER 1 3 STARS 48 48
104 BRUNATO ANDREA MASTER 1 G.S. FREETIME 46 46
105 BRUMAT LUCA MASTER 1 3 STARS 44 44
106 COSSAR FABIO MASTER 1 3 STARS 42 42
107 PREVIT MARCO MASTER 1 ABS TEAM DANIELI 40 40
108 TREVISIOL DANIELE MASTER 1 A.S.D. POLISPORTIVA 38 38

 

 

 MASTER 2 CLASIFICATION

Rnk. Name First Name Category Team Enduro 3 Camini SloEnduro Cerkno Kamplc Enduro Enduro Tolmin Black Hole Enduro Enduro Kamnik Enduro Čelešnk Enduro Grožnjan Total points
1 ŠTRANCAR PRIMOŽ MASTER 2 ORBEA GEAX MTB TEAM 400 400 400 400 400 400 2400
2 GOLMAJER JANEZ MASTER 2 MTB KLUB KRANJ 140 300 300 300 300 250 250 220 2060
3 BRUS MARTIN MASTER 2 KAMPLC RACING TEAM 110 220 250 250 250 220 220 170 1690
4 PELCAR ALEŠ MASTER 2 ENERGIJATEAM.COM 400 300 300 250 1250
5 GIAMPIERO PETRIS MASTER 2 SPS TEAM MAGLIA NERA 76 220 220 190 706
6 JAMNIK JANEZ MASTER 2 ENDURO 400 300 700
7 ZUPAN TINE MASTER 2 SCOTT TEAM 200 200 160 560
8 JURJEVIĆ ALEN MASTER 2 BBK GROŽNJAN 135 250 385
9 TAUCER DAVID MASTER 2 FEDERCLUB TRIESTE 300 300
10 GABAGLIO STEFANO MASTER 2 SPS TEAM MAGLIA NERA 88 200 288
11 EMILI SERGIO MASTER 2 A.S.D. 360MTB 250 250
12 IOB RUGGERO MASTER 2 ASD PEDALE GEMONESE 220 220
13 ŠUMBERGAR ANDREJ MASTER 2 SUPERSNURF 220 220
14 ŠKARJA MARKO MASTER 2 ENERGIJATEAM.COM 200 200
15 BRODAIČ ROBERT MASTER 2 200 200
16 GASPARELLA GIACOMO MASTER 2 AR6-NICOLAI DH TEAM 200 200
17 SCHRYERS SEBASTIEN MASTER 2 200 200
18 RUŽIČKA NINO MASTER 2 BBK ZLATNI MEDVED 190 190
19 GRASSI PAOLO MASTER 2 A.S.D. 3600 190 190
20 TORTORA MARTINO MASTER 2 A.S.D. REUNION DH TEAM 190 190
21 MARKO ŠIMENC MASTER 2 MTB GALAXY 180 180
22 MASCIADRI ROBERTO MASTER 2 RIDEAWAY ASD 180 180
23 NOVOTNY JURAJ MASTER 2 180 180
24 CARLASSARA ENRICO MASTER 2 A.S.D. SCAVEZZON SQUADRA 170 170
25 CECCHETTO RAFFAELE MASTER 2 SPS TEAM MAGLIA NERA 160 160
26 ZIDARIĆ GORAN MASTER 2 150 150
27 DE BERNARDIS ROBERTO MASTER 2 X TEAM PIERO BICYA 150 150
28 DEKLEVA ANDREJ MASTER 2 SUPERSNURF 140 140
29 GIUGOVAZ DANIELE MASTER 2 CADENABIKE 130 130
30 DI DOI MAURIZIO MASTER 2 3 STARS 125 125
31 LODOLO MARCO MASTER 2 TEAM PIERO BICYA 120 120
32 FAVERO DANIELE MASTER 2 A.S.D. SCAVEZZON SQUADRA 115 115
33 AVE MARCO MASTER 2 MONTANAIA RACING 105 105
34 CIRIANI CORRADO MASTER 2 ASD TECNO BIKE TEAM K2 100 100
35 CONTE ADRIANO MASTER 2 CYCLING TEAM FRIULI 95 95
36 AMODEO MASSIMO MASTER 2 SC.COTTUR A.S.D. 90 90
37 CANALI LUIGI MASTER 2 RIDEAWAY ASD 86 86
38 LIZZI PAOLO MASTER 2 RIDEAWAY ASD 84 84
39 STIRPE MASSIMO MASTER 2 3 STARS 82 82
40 CAPPELLARO MATTEO MASTER 2 A.S.D. GRAVITY PROJECT 80 80
41 PRIMOSI FABIO MASTER 2 A.S.D. 360MTB 78 78
42 PINTUS ROBERTO MASTER 2 AR6-NICOLAI DH TEAM 74 74
43 MARTELLO MARCO MASTER 2 A.S.D. REUNION DH TEAM 72 72
44 VERH CLAUDIO MASTER 2 3 STARS 70 70
45 BELLO BRUNO MASTER 2 A.S.D. ROTA MAGNA TEAM 68 68
46 PES ANDREA MASTER 2 ASD MONTANAIA RACING 66 66
47 MISDARIS MASSIMILLIANO MASTER 2 SPS TEAM MAGLIA NERA 64 64
48 ORLANDO LORENZO MASTER 2 3 STARS 62 62
49 TAGLIAPIETRA CLAUDIO MASTER 2 BIKE SYSTEM FACTORY TEAM 60 60
50 FABRISSIN RENATO MASTER 2 ABS TEAM DANIELI FRIULI 58 58