ensl

Enduro Tolmin

SloEnduro #4, Enduro Tolmin

July 6th, Tolmin (SLO)

GENERAL CLASIFICATION

Rnk. St.Nr. Name First Name Team Category Time
1 1 RUTAR NEJC RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:24
2 102 ŽABJEK JURE RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:25
3 94 MEDVEŠČEK KRISTJAN KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT ELITE 0:02:31
4 2 RAZPET TADEJ PEDAL RACING TEAM ELITE 0:02:37
4 5 KRIVONOG NACE ORBEA GEAX ELITE 0:02:37
6 95 MLINAR PETER KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT ELITE 0:02:40
7 6 ŠTUCIN JAN PEDAL RACING TEAM JUNIOR 0:02:42
7 3 KORDEŽ ROBERT ORBEA GEAX MASTER 1 0:02:42
9 8 ŽVAN GREGA ORBEA GEAX JUNIOR 0:02:44
10 7 HUTH NEJC ENERGIJATEAM.COM ELITE 0:02:45
11 9 BRATINA ANDREJ _ ELITE 0:02:46
11 29 BAČNAR JANKO PEDAL RACING TEAM MASTER 1 0:02:46
13 20 PANDUR ŽIGA RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:47
14 30 ISTENIČ MATJAŽ PEDAL RACING TEAM JUNIOR 0:02:48
14 24 BRAIDOT STEFANO CAPRIVESI ELITE 0:02:48
16 18 FERK GREGOR ENERGIJATEAM.COM ELITE 0:02:49
17 99 BIZJAK ANŽE ŠD BAM.BI MASTER 1 0:02:50
18 16 KACIN DAVOR PEDAL RACING TEAM ELITE 0:02:51
19 4 ŽABJEK ANŽE RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:56
19 25 PIKOVNIK MATEJ _ ELITE 0:02:56
21 19 BERGINC KEVIN RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:57
21 11 ŠTRANCAR PRIMOŽ ORBEA GEAX MASTER 2 0:02:57
23 14 KRAJNIK VALTER ORBEA GEAX ELITE 0:02:59
24 22 STRES SEBASTJAN KAMPLC RACING TEAM MASTER 1 0:03:00
24 103 VASILENKO MIKHAIL SPECIALIZED RUSSIA MASTER 1 0:03:00
26 13 JURCA ŽAN RAJD FUNSPORTS ELITE 0:03:02
26 26 MARKUŠ KLEMEN ENERGIJATEAM.COM ELITE 0:03:02
28 90 VOHAR BLAŽ ŠKD PANK KURA ELITE 0:03:04
28 17 SPRUK MIHA CALCIT BIKE TEAM MASTER 1 0:03:04
30 71 MAJHEN MARKO _ MASTER 1 0:03:05
30 74 MAURER MARCUS FLOW MOTION MASTER 1 0:03:05
32 15 ČERNILOGAR NEJC KK ČRN TRN ELITE 0:03:09
32 12 ZUPANC TIMOTEJ RAJD FUNSPORTS ELITE 0:03:09
34 34 KRESNIK ROK _ ELITE 0:03:10
35 70 LEBAN LUKA _ ELITE 0:03:11
36 10 TANCIK JAKA ENERGIJATEAM.COM MASTER 1 0:03:13
37 105 NAGODE DOMEN KAMPLC RACING TEAM ELITE 0:03:14
38 78 MUNIH MARKO PEDAL RACING TEAM MASTER 1 0:03:15
38 96 ČERNILOGAR ZARJA KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT WOMEN 0:03:15
40 28 PREŠEREN JURE KK ZAVRŠNICA ELITE 0:03:16
41 23 VOGRIN DOMEN CALCIT BIKE TEAM ELITE 0:03:17
41 98 PRAČEK JANEZ KAMPLC RACING TEAM MASTER 1 0:03:17
43 91 MEGYASZAI LILLA _ WOMEN 0:03:18
44 92 CSOKA GERGO _ ELITE 0:03:20
44 27 AUPREUTESEI DANIEL _ MASTER 1 0:03:20
44 52 JURCA ROK RAJD FUNSPORTS MASTER 1 0:03:20
44 62 BOBEN ANŽE ENERGIJATEAM.COM MASTER 1 0:03:20
44 55 BEVK SAŠA PEDAL RACING TEAM WOMEN 0:03:20
49 21 FURLAN JONA KAMPLC RACING TEAM JUNIOR 0:03:21
49 43 SEBESTYEN KRISTIAN _ MASTER 1 0:03:21
49 79 NAGODE GREGA KGK VOLJA MASTER 1 0:03:21
52 76 MLAKAR LUKA SVALK RACING TEAM ELITE 0:03:25
53 100 GOLMAJER JANEZ MTB KLUB KRANJ MASTER 2 0:03:26
54 93 MIHALIČ ANŽE _ JUNIOR 0:03:27
54 32 MARCINA BOŠTJAN PEDAL RACING TEAM MASTER 1 0:03:27
56 81 PEČAR ANŽE RAJD FUNSPORTS ELITE 0:03:28
57 36 IVARTNIK DAVID ENERGIJATEAM.COM JUNIOR 0:03:29
57 38 BRUS MARTIN KAMPLC RACING TEAM MASTER 2 0:03:29
59 37 KRŠANAC VJEKOSLAV BK OPATIJA 2010 ELITE 0:03:30
59 83 PROSEN MARKO KAMPLC RACING TEAM MASTER 1 0:03:30
61 87 SUPIĆ DUŠKO _ ELITE 0:03:32
61 82 PERKO MARKO GOR LAGANO DOL SPORTSKI MASTER 1 0:03:32
63 104 TRATNIK ALJAŽ KD SLOGA 1902 IDRIJA JUNIOR 0:03:35
64 31 VOGRIN DAVID KD SLOGA 1902 IDRIJA ELITE 0:03:38
65 86 SENICA MIHA PEDALAŠKO ELITE 0:03:42
65 77 MULEC PETER ENERGIJATEAM.COM MASTER 1 0:03:42
67 57 ŽAKELJ TANJA RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM WOMEN 0:03:51
68 50 PETRIS GIANPIERO TEAM MAGLIA NERA MASTER 2 0:03:52
69 53 MAHKOVEC TINE RAJD FUNSPORTS MASTER 1 0:03:54
70 42 DUNDOVIĆ SAŠA BK OPATIJA 2010 MASTER 1 0:03:58
70 56 RUPNIK NINA ORBEA GEAX WOMEN 0:03:58
72 69 KNEZ MATEJ PEDALAŠKO MASTER 1 0:04:03
73 48 STANIŠA BOJAN _ ELITE 0:04:05
74 106 GAMUT GAŠPER RAJD FUNSPORTS ELITE 0:04:09
75 66 GABAGLIO STEFANO TEAM MAGLIA NERA MASTER 2 0:04:19
76 85 SCHAFFER MATEJ _ ELITE 0:04:22
77 84 SAKSIDA MAKSIM KD IZVIR VIPAVA MASTER 1 0:04:25
78 59 MUNIH KACAFURA DAMJANA _ WOMEN 0:05:00
79 80 ORNIK SANDI ŠKTD AVČE ELITE 0:05:08
80 63 BOŽIČ JURE RAJD FUNSPORTS ELITE 0:14:04
dnf 40 TRATNIK BAJC MIHA KD SLOGA 1902 IDRIJA JUNIOR dnf
dnf 101 ŽABJEK PRIMOŽ RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE dnf
dnf 65 FINK MARKO _ ELITE dnf
dnf 89 TRAVEN ROK CALCIT BIKE TEAM ELITE dnf
dnf 47 KOROŠEC DAMIJAN PEDAL RACING TEAM MASTER 1 dnf
dnf 49 KOVAČIČ ANDREJ PEDAL RACING TEAM MASTER 1 dnf
dnf 72 MAKUC ALEŠ PEDAL RACING TEAM MASTER 1 dnf

SloEnduro #4, Enduro Tolmin

July 6th, Tolmin (SLO)

WOMEN CLASIFICATION

Rnk. St.Nr. Name First Name Team Category Time
1 96 ČERNILOGAR ZARJA KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT WOMEN 0:03:15
2 91 MEGYASZAI LILLA _ WOMEN 0:03:18
3 55 BEVK SAŠA PEDAL RACING TEAM WOMEN 0:03:20
4 57 ŽAKELJ TANJA RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM WOMEN 0:03:51
5 56 RUPNIK NINA ORBEA GEAX WOMEN 0:03:58
6 59 MUNIH KACAFURA DAMJANA _ WOMEN 0:05:00

SloEnduro #4, Enduro Tolmin

July 6th, Tolmin (SLO)

ELITE CLASIFICATION

Rnk. St.Nr. Name First Name Team Category Time
1 1 RUTAR NEJC RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:24
2 102 ŽABJEK JURE RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:25
3 94 MEDVEŠČEK KRISTJAN KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT ELITE 0:02:31
4 2 RAZPET TADEJ PEDAL RACING TEAM ELITE 0:02:37
4 5 KRIVONOG NACE ORBEA GEAX ELITE 0:02:37
6 95 MLINAR PETER KK ČRN TRN/BLACKTHORN GT ELITE 0:02:40
7 7 HUTH NEJC ENERGIJATEAM.COM ELITE 0:02:45
8 9 BRATINA ANDREJ _ ELITE 0:02:46
9 20 PANDUR ŽIGA RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:47
10 24 BRAIDOT STEFANO CAPRIVESI ELITE 0:02:48
11 18 FERK GREGOR ENERGIJATEAM.COM ELITE 0:02:49
12 16 KACIN DAVOR PEDAL RACING TEAM ELITE 0:02:51
13 4 ŽABJEK ANŽE RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:56
13 25 PIKOVNIK MATEJ _ ELITE 0:02:56
15 19 BERGINC KEVIN RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE 0:02:57
16 14 KRAJNIK VALTER ORBEA GEAX ELITE 0:02:59
17 13 JURCA ŽAN RAJD FUNSPORTS ELITE 0:03:02
17 26 MARKUŠ KLEMEN ENERGIJATEAM.COM ELITE 0:03:02
19 90 VOHAR BLAŽ ŠKD PANK KURA ELITE 0:03:04
20 15 ČERNILOGAR NEJC KK ČRN TRN ELITE 0:03:09
20 12 ZUPANC TIMOTEJ RAJD FUNSPORTS ELITE 0:03:09
22 34 KRESNIK ROK _ ELITE 0:03:10
23 70 LEBAN LUKA _ ELITE 0:03:11
24 105 NAGODE DOMEN KAMPLC RACING TEAM ELITE 0:03:14
25 28 PREŠEREN JURE KK ZAVRŠNICA ELITE 0:03:16
26 23 VOGRIN DOMEN CALCIT BIKE TEAM ELITE 0:03:17
27 92 CSOKA GERGO _ ELITE 0:03:20
28 76 MLAKAR LUKA SVALK RACING TEAM ELITE 0:03:25
29 81 PEČAR ANŽE RAJD FUNSPORTS ELITE 0:03:28
30 37 KRŠANAC VJEKOSLAV BK OPATIJA 2010 ELITE 0:03:30
31 87 SUPIĆ DUŠKO _ ELITE 0:03:32
32 31 VOGRIN DAVID KD SLOGA 1902 IDRIJA ELITE 0:03:38
33 86 SENICA MIHA PEDALAŠKO ELITE 0:03:42
34 48 STANIŠA BOJAN _ ELITE 0:04:05
35 106 GAMUT GAŠPER RAJD FUNSPORTS ELITE 0:04:09
36 85 SCHAFFER MATEJ _ ELITE 0:04:22
37 80 ORNIK SANDI ŠKTD AVČE ELITE 0:05:08
38 63 BOŽIČ JURE RAJD FUNSPORTS ELITE 0:14:04
dnf 101 ŽABJEK PRIMOŽ RAJD TREK/UNIOR TOOLS TEAM ELITE dnf
dnf 65 FINK MARKO _ ELITE dnf
dnf 89 TRAVEN ROK CALCIT BIKE TEAM ELITE dnf

SloEnduro #4, Enduro Tolmin

July 6th, Tolmin (SLO)

JUNIOR CLASIFICATION

Rnk. St.Nr. Name First Name Team Category Time
1 6 ŠTUCIN JAN PEDAL RACING TEAM JUNIOR 0:02:42
2 8 ŽVAN GREGA ORBEA GEAX JUNIOR 0:02:44
3 30 ISTENIČ MATJAŽ PEDAL RACING TEAM JUNIOR 0:02:48
4 21 FURLAN JONA KAMPLC RACING TEAM JUNIOR 0:03:21
5 93 MIHALIČ ANŽE _ JUNIOR 0:03:27
6 36 IVARTNIK DAVID ENERGIJATEAM.COM JUNIOR 0:03:29
7 104 TRATNIK ALJAŽ KD SLOGA 1902 IDRIJA JUNIOR 0:03:35
dnf 40 TRATNIK BAJC MIHA KD SLOGA 1902 IDRIJA JUNIOR dnf

SloEnduro #4, Enduro Tolmin

July 6th, Tolmin (SLO)

MASTER 1 CLASIFICATION

Rnk. St.Nr. Name First Name Team Category Time
1 3 KORDEŽ ROBERT ORBEA GEAX MASTER 1 0:02:42
2 29 BAČNAR JANKO PEDAL RACING TEAM MASTER 1 0:02:46
3 99 BIZJAK ANŽE ŠD BAM.BI MASTER 1 0:02:50
4 22 STRES SEBASTJAN KAMPLC RACING TEAM MASTER 1 0:03:00
4 103 VASILENKO MIKHAIL SPECIALIZED RUSSIA MASTER 1 0:03:00
6 17 SPRUK MIHA CALCIT BIKE TEAM MASTER 1 0:03:04
7 71 MAJHEN MARKO _ MASTER 1 0:03:05
7 74 MAURER MARCUS FLOW MOTION MASTER 1 0:03:05
9 10 TANCIK JAKA ENERGIJATEAM.COM MASTER 1 0:03:13
10 78 MUNIH MARKO PEDAL RACING TEAM MASTER 1 0:03:15
11 98 PRAČEK JANEZ KAMPLC RACING TEAM MASTER 1 0:03:17
12 27 AUPREUTESEI DANIEL _ MASTER 1 0:03:20
12 52 JURCA ROK RAJD FUNSPORTS MASTER 1 0:03:20
12 62 BOBEN ANŽE ENERGIJATEAM.COM MASTER 1 0:03:20
15 43 SEBESTYEN KRISTIAN _ MASTER 1 0:03:21
15 79 NAGODE GREGA KGK VOLJA MASTER 1 0:03:21
17 32 MARCINA BOŠTJAN PEDAL RACING TEAM MASTER 1 0:03:27
18 83 PROSEN MARKO KAMPLC RACING TEAM MASTER 1 0:03:30
19 82 PERKO MARKO GOR LAGANO DOL SPORTSKI MASTER 1 0:03:32
20 77 MULEC PETER ENERGIJATEAM.COM MASTER 1 0:03:42
21 53 MAHKOVEC TINE RAJD FUNSPORTS MASTER 1 0:03:54
22 42 DUNDOVIĆ SAŠA BK OPATIJA 2010 MASTER 1 0:03:58
23 69 KNEZ MATEJ PEDALAŠKO MASTER 1 0:04:03
24 84 SAKSIDA MAKSIM KD IZVIR VIPAVA MASTER 1 0:04:25
dnf 47 KOROŠEC DAMIJAN PEDAL RACING TEAM MASTER 1 dnf
dnf 49 KOVAČIČ ANDREJ PEDAL RACING TEAM MASTER 1 dnf
dnf 72 MAKUC ALEŠ PEDAL RACING TEAM MASTER 1 dnf

SloEnduro #4, Enduro Tolmin

July 6th, Tolmin (SLO)

MASTER 2 CLASIFICATION

Rnk. St.Nr. Name First Name Team Category Time
1 11 ŠTRANCAR PRIMOŽ ORBEA GEAX MASTER 2 0:02:57
2 100 GOLMAJER JANEZ MTB KLUB KRANJ MASTER 2 0:03:26
3 38 BRUS MARTIN KAMPLC RACING TEAM MASTER 2 0:03:29
4 50 PETRIS GIANPIERO TEAM MAGLIA NERA MASTER 2 0:03:52
5 66 GABAGLIO STEFANO TEAM MAGLIA NERA MASTER 2 0:04:19