Rnk. St.Nr. Name First Nam Category Stage1 Stage2 Stage3 Stage4 Total Time
1 2 RUTAR NEJC ELITE 0:04:53 0:02:49 0:04:55 0:02:45 0:15:22
2 1 MEDVEŠČEK KRISTJAN ELITE 0:04:57 0:02:49 0:04:57 0:02:44 0:15:27
3 3 MLINAR PETER ELITE 0:05:06 0:02:53 0:05:04 0:02:47 0:15:50
4 5 KORDEŽ ROBERT MASTER 1 0:05:10 0:02:54 0:05:07 0:02:50 0:16:01
5 6 ŽABJEK ANŽE ELITE 0:05:12 0:02:56 0:05:03 0:02:52 0:16:03
6 4 RAZPET TADEJ ELITE 0:05:12 0:02:56 0:05:09 0:02:53 0:16:10
7 7 ŠTUCIN JAN JUNIOR U19 0:05:10 0:03:01 0:05:08 0:02:57 0:16:16
8 10 TANCIK JAKA MASTER 1 0:05:16 0:02:59 0:05:11 0:02:58 0:16:24
9 12 ŠTRANCAR PRIMOŽ MASTER 2 0:05:14 0:02:57 0:05:23 0:02:58 0:16:32
10 9 HUTH NEJC ELITE 0:05:31 0:03:05 0:05:25 0:03:05 0:17:06
11 25 MARKUŠ KLEMEN ELITE 0:05:31 0:03:09 0:05:22 0:03:05 0:17:07
12 15 STRES SEBASTJAN MASTER 1 0:05:34 0:03:06 0:05:29 0:03:05 0:17:14
13 40 BOBEN ANŽE MASTER 1 0:05:25 0:03:13 0:05:39 0:03:04 0:17:21
14 11 FERK GREGOR ELITE 0:06:21 0:02:58 0:05:13 0:02:52 0:17:24
15 13 ŽVAN GREGA JUNIOR U19 0:05:41 0:03:11 0:05:32 0:03:10 0:17:34
16 63 FERK TILEN ELITE 0:05:42 0:03:12 0:05:32 0:03:12 0:17:38
17 17 KRAJNIK VALTER ELITE 0:05:49 0:03:09 0:05:40 0:03:05 0:17:43
18 22 GAMS PRIMOŽ ELITE 0:05:50 0:03:16 0:05:39 0:03:11 0:17:56
19 24 BAČNAR JANKO MASTER 1 0:05:48 0:03:13 0:05:40 0:03:19 0:18:00
20 16 ISTENIČ MATJAŽ JUNIOR U19 0:05:50 0:03:16 0:05:43 0:03:16 0:18:05
21 29 ZUPAN CIRIL JUNIOR U19 0:05:53 0:03:19 0:05:42 0:03:15 0:18:09
22 21 SPRUK MIHA MASTER 1 0:05:52 0:03:22 0:05:41 0:03:19 0:18:14
23 20 KACIN DAVOR ELITE 0:05:38 0:03:07 0:06:44 0:03:02 0:18:31
24 62 PERŠE JAN ELITE 0:05:46 0:03:26 0:05:57 0:03:23 0:18:32
25 44 PROSEN MARKO MASTER 1 0:06:08 0:03:24 0:05:57 0:03:18 0:18:47
26 59 PELCAR ALEŠ MASTER 2 0:06:01 0:03:26 0:06:03 0:03:22 0:18:52
27 26 KRESNIK ROK ELITE 0:06:01 0:03:28 0:06:04 0:03:25 0:18:58
28 23 FURLAN JONA JUNIOR U19 0:05:58 0:03:23 0:06:08 0:03:30 0:18:59
29 31 MARCINA BOŠTJAN MASTER 1 0:06:15 0:03:23 0:06:02 0:03:27 0:19:07
30 30 VOGRIN DAVID ELITE 0:06:13 0:03:25 0:06:08 0:03:28 0:19:14
31 65 GLOBOČNIK UROŠ ELITE 0:06:28 0:03:34 0:06:08 0:03:28 0:19:38
32 42 NAGODE GREGA MASTER 1 0:06:27 0:03:38 0:06:08 0:03:32 0:19:45
33 51 VANERIN STEFANO ELITE 0:06:19 0:03:42 0:06:18 0:03:37 0:19:56
34 27 GOLMAJER JANEZ MASTER 2 0:06:42 0:03:33 0:06:17 0:03:33 0:20:05
35 41 BRUS MARTIN MASTER 2 0:06:24 0:03:44 0:06:19 0:03:39 0:20:06
36 58 PODRIČNIK BLAŽ ELITE 0:06:37 0:03:39 0:06:15 0:03:38 0:20:09
37 33 RUPNIK NINA WOMAN 0:06:39 0:03:59 0:06:23 0:03:35 0:20:36
38 52 ZUPAN TINE MASTER 2 0:06:26 0:03:38 0:06:59 0:03:37 0:20:40
39 50 MAJHEN MARKO MASTER 1 0:06:49 0:03:46 0:06:32 0:03:38 0:20:45
40 47 DUNDOVIĆ SAŠA MASTER 1 0:07:02 0:03:58 0:06:36 0:03:48 0:21:24
41 53 JESENKO ADRIAN JUNIOR U19 0:06:49 0:03:59 0:06:54 0:04:04 0:21:46
42 45 BROĐANAC TOMISLAV ELITE 0:07:09 0:04:02 0:06:49 0:03:53 0:21:53
43 57 STANIŠA BOJAN ELITE 0:07:34 0:03:53 0:07:01 0:03:49 0:22:17
44 68 RADOŠEVIČ NEJC ELITE 0:07:44 0:03:59 0:07:15 0:03:57 0:22:55
45 49 RUPNIK MARTIN MASTER 1 0:07:40 0:04:08 0:07:12 0:04:07 0:23:07
46 67 FILIPOVIČ DAVID ELITE 0:10:20 0:04:02 0:06:39 0:03:58 0:24:59
47 66 GARTNER KLEMEN ELITE 0:07:41 0:05:09 0:07:53 0:04:41 0:25:24
48 54 TUŠAR NIK JUNIOR U19 0:08:38 0:04:38 0:07:57 0:04:14 0:25:27
49 14 ČERNILOGAR NEJC ELITE 0:17:45 0:03:16 0:05:40 0:03:09 0:29:50
DNF 8 KRIVONOG NACE ELITE DNF
DNF 28 SLAPNIK IZTOK MASTER 1 DNF
DNF 39 VIRTIČ ALEŠ ELITE DNF
DNS 18 PERŠAK VID JUNIOR U19 DNS
DNS 19 VASILENKO MISHA MASTER 1 DNS
DNS 32 ZUPAN ANA WOMAN DNS
DNS 34 BEVK SAŠA WOMAN DNS
DNS 35 KOVČE URŠKA WOMAN DNS
DNS 43 LEGNER TOMI ELITE DNS
DNS 46 MULEC PETER MASTER 1 DNS
DNS 48 CIZERLE UROŠ JUNIOR U19 DNS
DNS 55 TROBEC MAKS JUNIOR U19 DNS
DNS 56 JURJEVIĆ ALEN MASTER 2 DNS
DNS 64 FERENČAK URBAN ELITE DNS